Фонд держмайна передає в оренду ресторан “Хортиця”

Регіональне відділення Фонду державного майна України у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях виставило на аукціон право оренди готельно-ресторанного комплексу “Хортиця”. Його хочуть здати в оренду на 5 років, стартова ціна – 501 тисяча гривень.  

Про це повідомляється в електронній системі  “Prozorro.Sale”.

Готельно-ресторанний комплекс “Хортиця” знаходиться по вул. Наукове містечко, 2 (о. Хортиця). Його загальна площа – 5760 кв. м. Зазначається, що приміщення потребують капітального ремонту, до них підведена електрика, вода та каналізація. Газу, опалення, кондиціонування, інтернету, пожежної та охоронної сигналізації немає.

До 20 травня учасники мають подати заявки і наступного дня розпочнеться аукціон. Стартовий розмір орендної плати – 501 тисяча гривень. Якщо аукціон буде неуспішним, наступні торги оголосять зі стартовою орендною вартістю – 250 тисяч гривень.

Раніше, у 2019 році, Фонд держмайна через суди виселив з вказаних приміщень ПрАТ «Запоріжтурист» та ТОВ «Ресторан «Хортиця».

ПрАТ «Запоріжтурист» використовувало готель для проживання внутрішньопереміщених осіб, вартість якого відшкодовувала міськрада. Приміщення було включене до переліку закладів, в яких забезпечується проживання відповідних громадян, а особи були поставлені на облік за цією адресою. Також фірма надавала договір про взаємодію з Фондом держмайна, за яким вона визначалась зберігачем цього майна.  

Втім суд вказав, що наявність вказаної угоди про взаємодію не може бути підставою для відмови Фонду у вимозі про звільнення приміщень, які йому належить. Подальше перебування у готелі внутрішньопереміщених осіб є окремим питанням і не входить до повноважень суду.

ТОВ “Ресторан Хортиця” посилалося на договір оренди будівлі ресторану від 2007 року. Також вказувало, що проводило капітальні  ремонти під час оренди.

Втім суд вказав, що договір оренди “Ресторан Хортиця” укладав ще з ПрАТ «Запоріжтурист», тоді як у 2011 році Фонд держмайна відсудив у цієї організації право власності на вказані будівлі. 

“Ресторан Хортиця” впродовж 2012-2018 рр. листувався з Фондом стосовно викупу приміщень чи першочергового права оренди, але отримав лише пропозицію забезпечити зберігання приміщень до ухвалення рішення про їхню долю. Ніяких документів сторони не підписували, зокрема і договір зберігання.

ТОВ “Ресторан Хортиця” належить Аллі Шкурко, яка також володіє низкою підприємств, зокрема: ТОВ “Металургійний завод “Запоріжспецсталь”, ТОВ “ЗСС” та ТОВ “Запорізький завод комплексних сплавів”.

ПрАТ «Запоріжтурист» – це дочірнє підприємство ПАТ Укрпрофтур, організації до якої у 1991 році передали усе профспілкове майно Української РСР. Таким чином до ПрАТ «Запоріжтурист» у 1992 році увійшли вказані будівлі готельно-ресторанного комплексу “Хортиця”, а у 2001 році Запорізька міськрада оформила на них право власності за цією організацією. Потім це право власності оскаржив Фонд держмайна і відсудив будівлі собі. Засновниками “Укрпрофтур” є Федерація незалежних профспілок України та Фонд соціального страхування України.

Нині балансова вартість готельно-рестаранного комплексу, за оцінкою Фонду держмайна – 50 мільйонів гривень.

Читайте також: У Запоріжжі знову збираються реконструювати сквер Ювілейний