На Запоріжжі затримали директора держпідприємства на хабарі у 12 тисяч гривень

Директора Токмацької філії державного підприємства «Укрветсанзавод» затримали після отримання ним хабара та повідомили про підозру. Розмір хабара склав 12 тисяч гривень.

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя.

Згідно з матеріалами справи, на початку березня 2021 року до директора Токмацької філії «Укрветсанзаводу» звернувся підприємець, який попросив проконсультувати з приводу придбання технічного жиру, що виробляється на заводі. Директор повідомив, що вартість однієї тонни жиру – 8 тисяч гривень. Але при купівлі у документах сума буде меншою, а залишок потрібно передати йому.

20 квітня підприємець повідомив, що хоче придбати чотири тонни технічного жиру. На це отримав відповідь, що вартість придбання складе 32 тисячі гривень. При цьому 20 тисяч гривень потрібно буде перерахувати на поточний рахунок підприємства, а 12 тисяч передати директору готівкою. Через кілька днів керівник підприємства отримав у своєму службовому кабінеті вказані кошти, після чого був затриманий правоохоронцями. 23 квітня йому повідомили про підозру за статтею про отримання хабара, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК).

У суді прокурор клопотав про обрання директору запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю грошової застави – в розмірі 1 мільйона гривень. 

У суді зазначили, що такий значний розмір застави носить карательний характер, адже фактично не створює альтернативи знаходженню під вартою. Своєю ухвалою суд зменшив розмір застави до 181,6 тисячі гривень.

Наразі директору загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацію майна.

 Читайте також: Росіянин намагався потрапити в Україну через аеропорт Запоріжжя за допомогою хабара