На Запоріжжі виправдали директора приватної фірми у справі про крадіжку пів мільйона

Бердянський міськрайонний суд вироком від 5 травня виправдав колишнього директора ТОВ “Візин річ” у справі про нібито привласнення 578 тисяч гривень, бо прокуратура два роки судилася без жодного доказу.

Про це йдеться у вироку Бердянського міськрайонного суду. 

Згідно з матеріалами справи, управління капітального будівництва Запорізької ОДА у 2017 році замовило ТОВ “Візин річ” ремонт покрівлі гуляйпільського культурно-спортивного комплексу «Сучасник» – за 3,5 мільйона гривень. Надалі підрядник отримав 578 тисяч гривень авансу, але, за твердженням силовиків, роботи так і не виконав.

З огляду на це, дії директора ТОВ “Візин річ” кваліфікували за статтею про привласнення коштів (ст. 191 КК), а у 2019 році слідчі надіслали до суду відповідний обвинувальний акт. 

Втім, суд обвинуваченого виправдав. Так, у матеріалах справи є два акти виконаних робіт з яких виходить, що підрядник усі гроші використав (зробив пароізоляцію, утеплив покрівлю та поклав два шари руберойду). Вказане зазначили і представники ОДА у суді як свідки. Більше грошей фірмі не перераховували. 

Жодних економічних досліджень та перевірок фірм-партнерів ТОВ “Візин річ” слідство не проводило (на предмет підробки документів чи фіктивності операцій). Обвинувачення не надало суду жодного доказу, який би підтверджував відсутність будівельних робіт.  Фактично версія про вину директора ТОВ “Візин річ” ґрунтувалась лише на припущеннях.

“За таких обставин, колегія суддів переконана, що стороною обвинувачення вибрано тактику обвинувачення, ціллю якої було винайти непрямі порушення з метою створення ілюзії щодо вчинення ряду дій для заволодіння грошовими коштами. Бо будь-яких фактичних доказів у сторони обвинувачення не було, так само як факту їх заволодіння”,йдеться у судовому рішенні. 

Варто додати, що представники ОДА у суді вказували, що фірма дійсно всі оплачені роботи виконала, втім відбилася від графіку, уповільнила темпи робіт і через це ремонт покрівлі почав псуватися. Через цю повільність договір з фірмою розірвали і ремонт покрівлі провела інша фірма. Втім ОДА ніяких претензій не висувало, не скористалося правом ініціювати кримінальне провадження, заявити цивільний позов чи звернутися до господарського суду.

ТОВ “Візин річ” нині належить Ігорю Гринкевичу. Вказаний договір у 2017 році підписував тодішній директор фірми Ігор Заїка.

Читайте також: Мерія віддає “запоріжсталівському” підряднику 120 мільйонів для відновлення трамвайного маршруту