У Запоріжжі розглядається справа про 1 мільярд збитків, завданих підприємством Новинського

Шевченківський районний суд відмовився брати під заставу гендиректора ПАТ «Запоріжнерудпром», вказавши на часткову незаконність розслідування. Справа стосується завданих збитків державі у 1 мільярд гривень.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, ПАТ «Запоріжнерудпром» з вересня по грудень 2018 року добувало граніт, мігматит та гнейс з Лівобережної ділянки Передаточнинського родовища Запорізького району. Втім не мало для цього дозвільних документів, тому завдало державі збитків на 1 мільярд гривень.

Гендиректор ПАТ «Запоріжнерудпром» не видав розпорядження про припинення видобування корисних копалин за відсутності документів, тому у квітні 2021 року отримав підозру у відповідному кримінальному провадженні за статтями про зловживання повноваженнями (ст. 3641 КК) та порушення правил охорони або використання надр (ст. 240 КК).

Згодом слідчі звернулися до суду для обрання запобіжного заходу директору – у вигляді 4,5 мільйона гривень застави. Втім, наприкінці квітня отримали відмову, оскільки підозрюваний дотримується належної процесуальної поведінки, також він не заважає свідкам у справі (працівникам підприємства). Побоювання слідчих щодо продовження його протиправної поведінки у суді визнали безпідставними, оскільки підозрюваний досяг похилого віку, протягом тривалого часу очолює підприємство, має бездоганну репутацію та ніколи не притягувався до кримінальної відповідальності.

Окрім цього, у суді зазначили, що вказане провадження не ґрунтується на законі, оскільки у ньому немає потерпілого. Адже провадження за статтею 364-1 розпочинаються виключно на підставі заяви потерпілого, вони відносяться до кримінальних проваджень у формі приватного обвинувачення.

Водночас претензії адвокатів щодо підозри за статтею про порушення правил охорони або використання надр (ст. 240 КК) суд відкинув.  

Варто додати, що вказане провадження відкрили на підставі перевірки Державної служби геології та надр України (листа від голови цієї служби до поліції). У документі йшлося про незаконний видобуток корисних копалин загалом з листопада 2017 року до кінця жовтня 2018 року. 

ПАТ «Запоріжнерудпром» нині реорганізували у ТОВ Смарт граніт. Ним керує Володимир Заболотний, кінцевим бенефіціаром вказується олігарх Вадим Новинський. Підприємство виробляє відсів, пісок, гранітний щебінь та піщано-щебеневі суміші, які постачає, зокрема для будівництва мостів і доріг.

У групі компаній “Смарт-Холдинг” Новинського заявили, що впродовж вказаного слідчими періоду «Запоріжнерудпром» не видобувало корисні копалини, а проводило буро-вибухові роботи, які без вивезення і переробки гірничої маси є лише підготовчими роботами. Окремо зазначили, що вартість усіх видобутих підприємством корисних копалин впродовж останніх п’яти років становить 252 мільйона гривень.

Читайте також: У Запоріжжі посадовець з управління служби судової охорони придбав Mercedes за 860 тисяч

читати новини “запорізького проєкту розслідувань” В  TELEGRAM