У Запоріжжі посадовця з управління Держпраці відправили в СІЗО за підозрою у хабарництві

На початку травня у Запоріжжі затримали начальника управління з питань праці ГУ Держпраці в Запорізькій області на отриманні хабара. Розмір хабара склав 25 тисяч гривень. Нещодавно посадовцю обрали запобіжний захід. 

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського райсуду Запоріжжя.

За даними слідства, начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці в Запорізькій області отримав хабар в розмірі 25 тисяч гривень. Ці гроші він вимагав від директора приватного підприємства «Будшлях-2011» за проведення перевірки вказаного підприємства без виявлення порушень законодавства та, як наслідок, не притягнення до відповідальності.

Так, 30 квітня 2021 року директор приватного підприємства «Будшлях-2011» у службовому кабінеті посадовця передав йому першу частину хабара – в розмірі 10 тисяч гривень. А 5 травня посадовець отримав другу частину коштів в розмірі 15 тисяч гривень, після чого був затриманий правоохоронцями.  

Наступного дня йому повідомили про підозру за статтею про одержання хабара, поєднане з вимаганням  (ч.3 ст. 368 КК).

У суді слідство клопотало про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в СІЗО. Правоохоронці зазначили, що перебуваючи на волі посадовець може знищити істотну інформацію, важливу для слідства. Або ж впливати на свідків, які своїми показами підтвердили факт злочину. Крім того, висловлювалась думка, що начальник управління з питань праці міг здійснювати злочинну діяльність протягом тривалого часу. 

Суд задовольнив відповідне клопотання та своєю ухвалою від 7 травня обрав посадовцю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в СІЗО на 60 діб. Втім, додатково визначив можливість внесення застави в розмірі 454 тисяч гривень

У разі внесення застави посадовець повинен буде виконувати покладені на нього обов’язки: прибувати на виклик слідчого, прокурора чи суду, утриматися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні та не відлучатися за межі Запоріжжя без дозволу слідчого, прокурора або суду.

Читайте також: У Запоріжжі продали з молотка майно заводу-банкрута

ЧИТАТИ НОВИНИ “ЗАПОРІЗЬКОГО ПРОЄКТУ РОЗСЛІДУВАНЬ” В  TELEGRAM