Прокуратура погоджує підозру близькому оточенню мера Токмака

Запорізька обласна прокуратура погоджує матері співмешканки міського голови Токмака підозру у розкраданні грошей на міських підрядах. 

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду. 

Згідно з матеріалами справи, Токмацька міська рада у 2018 році отримала близько 60 мільйонів гривень за державною цільовою програмою – для подолання депресивності міста. Такого статусу Токмаку надали попереднього 2017 року за постановою Кабміну. 

Відповідні кошти були спрямовані на благоустрій вулиць Токмака. Вже наприкінці 2018 року силовики відкрили кримінальне провадження, бо, за їх версією, тендери з благоустрою розіграли через низку фірм, підконтрольних меру міста. Детальний план з розкрадання грошей, на думку слідства, також розробив міський голова Токмака. Отримані ж фірмами гроші надалі переводились в готівку, яку потім також особисто розподіляв між учасниками злочинної схеми міський голова Токмака.

Самі роботи на об’єктах виконувалися неякісно, з грубими порушеннями містобудівного законодавства. Були значно завищені об’єми прихованих робіт та вартість будівельних матеріалів. Частина робіт, зазначених в актах виконаних робіт, взагалі відсутня. Це підтвердили огляди об’єктів, а також свідок з інженерно-технічною освітою. Слідчі наводять дані, що частка розкрадених грошей становила 40% від суми договорів.

Одним із зазначених підрядників була підприємниця, яка також є матір’ю співмешканки міського голови Токмака. За час розслідування поліція допитала її, отримала реєстраційну справу, список працевлаштованих осіб, було проведено її впізнання за фотознімками, також допитали головного бухгалтера та інших осіб. Опісля слідчі  скерували до Запорізької обласної прокуратури для погодження повідомлення про підозру цій підприємниці, – вказується в ухвалі суду, яку оприлюднили 12 травня. Йдеться про статті про привласнення грошей (ст.191 КК) та службове підроблення (ст. 366 КК).

У суді ж слідчі клопотали щодо продовження строків розслідування цієї справи, зокрема і для вирішення питання щодо підозри. Суд це клопотання задовольнив.

Міським головою Токмака з 2009 року є Ігор Котелевський.

Читайте також: Фонд держмайна передає в оренду ресторан “Хортиця”

ЧИТАТИ НОВИНИ “ЗАПОРІЗЬКОГО ПРОЄКТУ РОЗСЛІДУВАНЬ” В  TELEGRAM