Суд виправдав екс-заступника мелітопольської прокуратури у хабарі

Мелітопольський міськрайонний суд вироком від 7 травня виправдав колишнього заступника керівника місцевої прокуратури в організації отримання 1,5 тисячі доларів хабара – зокрема, через погано зібрані докази. 

Про це йдеться у вироку Мелітопольського міськрайонного суду.

Згідно з матеріалами справи, до заступника керівника Мелітопольської місцевої прокуратури у 2017 році звернулася жінка зі скаргою на погане розслідування поліцією справи про шахрайство. Суть справи зводилася до того, що вона хотіла влаштуватися на роботу за кордоном, але представниця фірми-роботошукача взяла у неї 1,7 тисячі доларів, а роботу так і не знайшла.

Тоді заступник прокурора провів з іншим прокурором (процесуальним керівником по цій справі) розмову і через деякий час запросив від нього проект оголошення про підозру. Водночас обидва прокурори змовились і вирішили вимагати хабар у представниці фірми, яка не повернула гроші скаржниці. Вони пообіцяли закрити справу після того, як вона поверне гроші заявниці, а також додатково передасть їм 1,5 тисячі доларів хабара.

Представниця фірми гроші під розписку повернула, а от хабар давати відмовилася. Під керівництвом Генеральної прокуратури України вона потім передала процесуальному керівнику у провадженні мічені гроші. Після цього його та заступника керівника Мелітопольської місцевої прокуратури затримала поліція.

Опісля до суду надійшло два обвинувальні акти стосовно цих прокурорів. Справа стосовно процесуального керівника ще розглядається (наступне засідання у червні). У той час заступника керівника Мелітопольської місцевої прокуратури суд нещодавно виправдав.

Суд вказав, що відповідно до результатів аудіо- та відеоконтролю злочину, обвинувачений ні з ким не обговорював хабар та не схиляв іншого прокурора до його отримання. 

Також зазначив, що під час затримання слідчі провели огляд двох місць події – сходового майданчику та кабінету. Але огляд кабінету фактично був обшуком, дозвіл на який слідчі від суду не отримували. А огляд сходового майданчику треба було погоджувати не з керівником Мелітопольської прокуратури, а з прокурором Запорізької області, бо будівля оформлена саме за цією установою. З огляду на це протокол огляду сходового майданчика (де знайшли 1,5 тисячі доларів) та кабінету (де знайшли розписку) – це недопустимі докази.  Разом з ними недопустими стали протокол огляду відеозапису, ноутбуку та двох пакетів-сейфів (у яких знаходилися вилучені речі). 

Окрім цього, суд визнав недопустими протокол освідування (щодо наявності слідів від мічених грошей) та відповідні висновки експерта, оскільки освідування можно було проводити лише стосовно особи, яка має у провадженні процесуальний статус. Обвинуваченому ж статус підозрюваного присвоїли лише наступного дня після освідування.

На сайті судової влади обвинуваченим вказується Дмитро Чувашов. У вироці зазначається, що він непрацевлаштований, у прокуратурі працював до серпня 2018 року. У 2020 році він намагався поновитися на посаді, втім невдало. Його колега по цій справі Олександр Обуховський у 2018 році подавав декларацію після звільнення. Він також намагався поновитися на посаді, але невдало.

Читайте також: Тротуар біля собору на Анголенко відремонтує фаворит Олександрівської райадміністрації

ЧИТАТИ НОВИНИ “ЗАПОРІЗЬКОГО ПРОЄКТУ РОЗСЛІДУВАНЬ” В TELEGRAM