“Мелітопольгаз” отримав 850 тисяч штрафу, на горизонті – позбавлення ліцензії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 2 червня вдруге оштрафувала ПАТ “Мелітопольгаз” на максимальну суму – 850 тисяч гривень. Компанія не надала “Нафтогазу України” інформацію про клієнтів.  

Про це йдеться у повідомленні НКРЕКП.

Так, НКРЕКП у лютому позбавило ліцензії на поставку газу компанію “Смарт Газ Систем”. Ця компанія заносила у свій реєстр споживачів іншого постачальника газу. 

Після цього клієнти “Смарт Газ Систем” (приблизно 74 тисячі мешканців Мелітополя) опинилися без постачальника газу і автоматично перейшли до так званого “постачальника останньої надії”, яким за замовчуванням було “Нафтогаз України”.

Для формування рахунків новим споживачам, “Нафтогазу” необхідно було отримати інформацію про них. Уся інформація про споживачів газу знаходилася у ПАТ “Мелітопольгаз”, оскільки саме ця компанія розподіляє газ та нараховує оплату за нього на території Мелітополя. Втім “Мелітопольгаз” відмовився передавати “Нафтогазу” інформацію про клієнтів “Смарт Газ Систем” (тут варто зазначити, що власником “Смарт Газ Систем” є саме “Мелітопольгаз” – від Запорізького проєкту розслідувань).

За відмову передавати інформацію НКРЕКП у березні оштрафувала “Мелітопольгаз” на 850 тисяч гривень та попередило про можливе позбавлення ліцензії. Втім, після цього компанія інформацію про споживачів так і не передала. Через це 2 червня “Мелітопольгаз” отримало ще один штраф на 850 тисяч гривень та нове зобов’язання – до 30 червня передати інформацію про клієнтів. НКРЕКП також заявило, що буде готуватися до позбавлення ліцензії “Мелітопольгазу” та разом з “Нафтогазом” звернеться до силовиків, оскільки вбачає у діях керівництва компанії злочин з перешкоджання господарській діяльності.

Читайте також: Запоріжці за пів року оплатили більше 150 тисяч поїздок у громадському транспорті безконтактно

Наші новини в TELEGRAM