У Запоріжжі після 5 років суду екоінспектора виправдали у посередництві хабара

Орджонікідзевський районний суд вироком від 17 травня виправдав колишнього екологічного інспектора у намаганні передати хабар керівництву одного з департаментів Запорізької ОДА. Найважливіші докази у справі слідство зібрало з порушеннями. 

Про це йдеться у вироку Орджонікідзевського районного суду. 

Згідно з матеріалами справи, Запорізька обласна інфекційна лікарня у 2016 році найняла дочірню фірму “Екотест” для отримання в облдержадміністрації екологічних дозволів. Представник цієї фірми подав необхідні документи в ОДА, а також звернувся до свого знайомого, який працював у Державній екологічній інспекції у Запорізькій області. 

Цей знайомий мав дружні стосунки з керівництвом Департаменту екології та природних ресурсів ОДА і пообіцяв вирішити озвучені питання з дозволами за 11,8 тисяч гривень хабара. Також повідомив, що без цих грошей лікарня дозволів не отримає.

Надалі екологічний інспектор двома партіями ці гроші отримав, після чого його затримали оперативники СБУ та слідчі обласної прокуратури. Його дії кваліфікували за статтею про зловживання впливом (ст. 369-2 КК). Після закінчення слідства, обвинувальний акт влітку 2016 року надіслали до суду. 

Обвинувачений вказував, що через проблеми з грошима підпрацьовував на представника “Екотесту” (виготовляв документи екологічного спрямування), але той перестав платити і виник борг. Згадані у вказаному провадженні гроші – це повернення того боргу. Грошей за реєстрацію дозволів в ОДА він не вимагав, взагалі не знає процедуру цього узгодження, оскільки екологічна інспекція та Департамент екології Запорізької ОДА – це різні служби. З заступником екологічного департаменту ОДА він просто знайомий і до нього з проханнями не звертався. 

Зрештою, суд інспектора виправдав, бо визнав низку доказів недопустимими: протокол про вчинення злочину складався не в присутності обвинуваченого та більше, ніж через 24 години; ухвала апеляційного суду на відео- та звукову фіксацію злочину не відкривалася стороні захисту; доручення на проведення слідчих дій немає у матеріалах досудового розслідування; при взятті змивів з рук не склали відповідний протокол. Також суду не надали постанову прокурора про проведення негласних слідчих дій, а у самих протоколах була відсутня інформація про техніку, якою фіксувався злочин. 

Окрім цього, посада обвинуваченого не дозволяє впливати повноваженнями на Департамент екології та природних ресурсів Запорізької ОДА. Навіть існування дружніх відносин з керівництвом Департаменту не може бути ознакою кваліфікованою слідством статті – зловживання впливом. 

На сайті судової влади обвинуваченим вказується Олег Плесьонов. Він у 2017 році звільнився з екологічної інспекції і потім вказувався заступником директора у ТОВ “Регіональний екологічний центр”. Нині він власник цієї фірми. На місцевих виборах 2015 року Олег Плесьонов балотувався від партії “Сила громад”.

Читайте також: Виконком Запорізької міськради передає у користування поліції комунальну квартиру

Наші новини в TELEGRAM