Запорізького хірурга посадили під домашній арешт за підозрою в отриманні грошей за безкоштовні операції

Хірурга КНП “Міська лікарня №3” посадили під нічний домашній арешт за підозрою в  отриманні 12 тисяч гривень за операцію видалення кісти, яку мали провести безкоштовно. 

Про це повідомляється в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 20 травня. 

Згідно з матеріалами справи, хірург КНП «Міська лікарня № 3» у своєму кабінеті запросив у сина пацієнтки 12 тисяч гривень за операцію з видалення кісти підшлункової залози.

Через кілька тижнів, 18 травня, лікар ці гроші отримав, після чого його затримали силовики та оголосили підозру за статтею про отримання хабара, поєднане з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК). 

Опісля слідчі звернулися до суду для взяття хірурга під варту. Правоохоронці вказували, що підозрюваний може знищити переписку у соцмережах, записних книжках та зошитах. Вилучені гроші та записи дають підстави вважати, що хірург отримує незаконний дохід вже тривалий час. 

Адвокати лікаря вказували, що під час обшуків гроші не знаходили. Також посилалися на хвороби підозрюваного та його сім’ї, утримання батьків похилого віку, позитивну характеристику, професійні відзнаки. Стверджували, що слідство вже провело необхідні допити та обшуки. 

Зрештою, суд своєю ухвалою від 20 травня обрав хірургу домашній арешт на місяць. Вказувалося, що існують ризики знищення доказів, переховування від слідства, впливу на свідків з огляду на загрозу покарання – від 5 до 10 років тюрми. Втім силовики не довели, що для запобігання вказаним ризикам необхідне саме взяття під варту підозрюваного. 

Окрім арешту, хірург зобов’язаний носити електронний браслет, здати закордонний паспорт та звітувати слідчим про зміну місця роботи чи проживання. Також він не має права відлучатися за межі міста без їхнього дозволу.

На сайті судової влади повідомляється про учасника цієї справи – Миколу Перегуда. Серед хірургів третьої лікарні такий працівник вказується.

Варто нагадати, що нещодавно за підозрою у хабарництві також затримували низку лікарів швидкої, зокрема, Дмитра Івахненка, який також є депутатом Запорізької міськради від партії “Єднання”. У справі йшлося про те, що з пацієнта вимагали 25 тисяч гривень за видалення міжхребцевої грижі.

Дмитра Івахненка взяли на поруки три депутати, але прокуратура оскаржує це рішення в апеляції для обрання цілодобового домашнього арешту.

Читайте також: Що планують зробити на Хортиці і хто отримає на це гроші

Наші новини в TELEGRAM