На Запоріжжі суд 6 років розбирався з крадіжкою грошей державною виконавицею

Мелітопольський міськрайонний суд ухвалою від 5 травня закрив справу щодо можливого привласнення грошей державною виконавицею – через строки давності. Йшлося про 118 тисяч гривень. 

Про це повідомляється в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду. 

Згідно з матеріалами справи, старша виконавиця державної виконавчої служби у Мелітополі та Мелітопольському районі впродовж 2011-2013 рр. нібито привласнила 118 тисяч гривень, які громадяни передавали їй для сплати боргів. Виконавиця запевняла боржників, що передача грошей їй в руки – це обов’язкова процедура для подальшого внесення коштів на рахунки стягувачів. 

Насправді ж закон забороняв передавати гроші виконавцям (а в описаних випадках навіть не було квитанцій). Загалом у справі фігурувало 25 боржників. Їхні борги стосувалися сплати за газ, недоїмок до пенсійного фонду, штрафів, кредитної заборгованості. Крім того, частину боргів службовиця взагалі вигадувала і приписувала до наявних. Одне з виконавчих проваджень вона вигадала цілком. 

З огляду на це, силовики у червні 2013 року відкрили кримінальне провадження за статтями про шахрайство і зловживання службовим становищем (ст. 190 та ст. 364 КК). А наприкінці 2015 року передали обвинувальний акт до суду.

Справа розглядалася до 2021 року, аж поки захист не подав клопотання про звільнення обвинуваченої від відповідальності за строками давності. Суд це клопотання задовольнив, бо інкриміновані слідчими злочини відносяться до нетяжких, а строк притягнення до відповідальності за ними – 5 років. У цій справі вказаний термін сплив у червні 2018 року. Цивільні позови на відшкодування нібито привласнених грошей суд залишив без розгляду, але зазначив, що потерпілі можуть звернутися з відповідними позовами окремо. 

Деталей, чому вказана справа так довго розглядалася судом, серед небагатьох наявних у реєстрі ухвал знайти не вдалося. Відомо лише, що була проблема з викликом свідків та потерпілих, до них застосовувався примусовий привід та штрафи.

Читайте також: Запорізькі мости пропонують назвати на честь посадовця служби автодоріг, який трагічно загинув

Наші новини в TELEGRAM