На реконструкцію запорізького пляжу додатково витратять 1,6 мільйона. Гроші отримає партієць Буряка

КП “Управління капітального будівництва” Запорізької міськради віддає ТОВ “Євробудкомплект” без конкурсу 1,6 мільйона гривень на реконструкцію пляжу на вул. Л. Шмідта (Заводський район).

Про це повідомляється у системі електронних закупівельПрозоро.

Гроші ТОВ “Євробудкомплект” отримує без конкурсу, оскільки раніше фірмі віддали основний підряд вартістю 12 мільйонів гривень і, за твердженням комунальників, нові роботи невід`ємно пов язані з вже зробленими. За їх словами, закінчити роботи має старий підрядник, оскільки обрання нового призведе до втрати гарантії, збільшення строків виконання робіт, підвищення вартості, може вплинути на якість, а також призвести до несумісності робіт, порушити уніфікацію та стандартизацію в цілому.

Серед робіт, які не були початково включені до кошторису і без яких неможливо закінчити реконструкцію, вказуються: монтаж трьох гойдалок на дитячому майданчику, довстановлення бортових каменів, збільшення висоти огорожі, доулаштування сходинок з майданчиками, встановлення питного фонтанчика з педальним спуском, двох душових стійок, мийки для ніг, докладення плитки, проведення робіт з трубопроводами та електромережею. 

Загалом реконструювати цей пляж влада намагалася з 2017 року, але неодноразово змінювала підрядників. Одним з підрядників було ТОВ “Теплобудімпорт”, яке з запланованих 17 мільйонів гривень отримало лише 7,6 мільйона, а потім сторони розірвали договір “за взаємною згодою сторін”.

Цього року влада обіцяла закінчити реконструкцію пляжу до початку літнього сезону. 

ТОВ “Євробудкомплект” належить Юрієві Доленку та Олександрові Опрєву, керівник – Олексій Зацепілін.

Юрій Доленко на місцевих виборах 2020 року балотувався до Запорізької міськради від партії “Володимира Буряка “Єднання”. Він також керує ТОВ “Теплобудімпорт”, де співвласником є Олександр Білов – батько директора Департаменту культури і туризму Запорізької міськради Сергія Білова

За місцем реєстрації “Теплобудімпорт” проводилися обшуки у справі з ймовірного розкрадання грошей при будівництві міських стадіонів. У цій справі нині судять колишнього заступника мера Володимира Буряка Анатолія Пустоварова та минулого заступника голови Запорізької облради – Владислава Марченка. Марченко та Пустоваров нині у виконавчому комітеті Запорізької міськради, де головою є мер міста Володимира Буряк.

Юрій Доленко раніше працював заступником начальником одного з Управлінь в Департаменті житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА. 

У Запорізькій ОДА також працював директор “Євробудкомплекту” Олексій Зацепілін. Посаду заступника начальника Управління капітального будівництва Запорізької ОДА свого часу хотів посісти брат Сергія Білова – Юрій Білов.

Другий співвласник “Євробудкомплекту” Олександр Опрєв на минулих місцевих виборах також балотувався до Запорізької міськради від партії “Перемога Пальчевського”. Разом з ним у списку була дружина Юрія Доленко – Яна Доленко.

Загалом “Євробудкомплект” через спільних працівників, матеріально-технічну базу, досвід співробітництва – разом з ТОВ “Укртех–строй”, “Теплобудімпорт”, “Укрспецсвітло”, “УКБ “Кіфа”, “Строй лідер”, “Віраж-авто” – входить до групи фірм, які системно виграють підряди від Запорізької міськради. І всі ці фірми пов’язані з родиною директора Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Сергія Білова.

Читайте також: Що планують зробити на Хортиці і хто отримає на це гроші