У Запоріжжі створюють черговий департамент, робота якого обійдеться у 12 мільйонів

Запорізькі депутати проголосували за створення Департаменту з питань ефективної роботи та розвитку комунальних підприємств. 

Про ухвалення відповідного рішення повідомляється на сайті Запорізької міськради.

У поясненні до рішення вказується, що новий департамент має забезпечити єдиний комплексний підхід щодо планування, аналізу фінансово-господарської діяльності та інвестиційного розвитку підпорядкованих підприємств. Також створити умови для їх сталого економічного та інвестиційного розвитку. 

До функцій департаменту не закладено отримання прибутку і будь-яких доходів. Для функціонування цього структурного підрозділу необхідне фінансування у сумі 1,03 мільйона гривень щомісячно (тобто 7,25 мільйона гривень до кінця цього року).

У Запоріжжі нині існує 31 комунальне підприємство. Серед них, наприклад, комунальний телеканал Z, який компліментарно висвітлює діяльність мера Володимира Буряка та його оточення. Цей канал був піар-майданчиком для очільника міста перед нещодавніми місцевими виборами. За 6 років комунальне підприємство провело тендерів на 33,2 мільйона гривень. Зокрема, перед виборами було придбано 8 нових камер за більш ніж 1 мільйон гривень і пересувну телевізійну станцію за 2,6 мільйона.

Також серед переліку запорізьких комунальних підприємств є футбольний клуб “Металург”. Це КП замовляє харчування на мільйони у оточення директора цього клубу – Максима Лупашка. За 6 років КП “Металург” провело тендерів на 56,2 мільйона гривень.

Наприкінці 2020 року аналітики проводили дослідження роботи запорізьких КП. Так, на дофінансування комунальних підприємств витратили 13,1% міського бюджету Запоріжжя. Водночас Одеса, яка має 35 комунальних підприємств, витрачає на дофінансування лише 2,3%.

Окрім цього, майже всі запорізькі КП  отримують фінансування з бюджету на поповнення власного капіталу.

Читайте також: Після скарг запоріжців обласний морг за 40 мільйонів винесуть за місто