Поліція 4 роки розшукує голову РДА, який роздав у Кирилівці ділянок на 70 мільйонів і виїхав до Росії

Орджонікідзевський районний суд відмовив у взятті під варту колишнього голову Якимівської РДА за можливу незаконну роздачу 70 га землі у Кирилівці, бо слідчі не спромоглися належно повідомити йому про підозру. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, голова Якимівської райдержадміністрації у 2009 році підписав низку розпоряджень про передачу декільком десяткам осіб земельних ділянок загальною площею 70,8 га на косах у Кирилівці для ведення селянського господарства.

Надалі він підписав акти права власності на ці ділянки та змінив їхнє цільове призначення під розміщення будинків відпочинку. Після цього власники продали землю або через договори дарування передали іншим особам та обслуговуючим кооперативам «Перспектива», «Прайм», «Темп-2010», «Центр-актив» та ТОВ “Актив-консалт”.

Втім, за твердженням поліції, передані ділянки розташовувалася у межах прибережної захисної смуги Азовського моря: мінімальне розташування переданої ділянки – 5 метрів від моря, максимальне – 453 метри. Також голова Якимівської РДА не мав повноважень змінювати цільове призначення ділянок. Тож з власності держави незаконно вибула 41 ділянка загальною ринковою вартістю 71 млн грн. 

З огляду на це, слідчі наприкінці 2016 року відкрили кримінальне провадження за статтею про зловживання службовим становищем (ст. 364 КК) і через рік повідомили голові РДА про підозру. Невдовзі його оголосили у розшук і дотепер його місцезнаходження невідоме. Слідчі вказували, що у 2017 році він перетнув на автомобілі пункт пропуску Гоптівка (Харківська область, кордон з Росією).

У суді ж слідчі клопотали про взяття під варту підозрюваного, втім суд відмовив. Вказувалося, що зазначена особа не набула статусу підозрюваного, бо слідчі надіслали повідомлення про підозру на роботу та місце проживання фігуранта у день, коли дізналися, що він виїхав за територію України. Також відсутні відомості про те, що він викликався слідчим або прокурором для проведення слідчих та процесуальних дій й без поважних причин не з’явився на ці виклики. Не підтверджено, що особу внесли до обліків Генерального секретаріату Інтерполу, оскільки у матеріалах справи є лише постанова слідчого про оголошення у міжнародний розшук.

Захисники вказаного ексголови РДА вказували, що у липні 2020 року він звертався до слідства з проханням взяти участь у проведенні слідчих дій, втім відповіді не отримав. З 2017 року їхній підзахисний перебував на лікуванні в Ізраїлі, у 2018 році йому зробили там дві операції. З березня 2020 року через пандемію та припинення транспортного сполучення він не міг повернутися до України.

Минулоріч суд дозволяв слідству затримати вказаного ексголову РДА для розгляду клопотання взяття під варту. 

Поліція також розлідувала ще одне провадження про передачу, зокрема, Якимівською РДА ділянок вказаним обслуговуючим кооперативам. Про їхніх власників можна почитати за цим посиланням

Читайте також: Після скарг запоріжців обласний морг за 40 мільйонів винесуть за місто

Наші новини в TELEGRAM