У Запоріжжі за 14 мільйонів збираються відреставрувати історичний дім

Департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міськради планує відреставрувати будинок на пр. Соборному, 234 за попередньою ціною – 14,5 мільйона гривень.

Про це повідомляється у системі електронних закупівель Прозоро”. 

Переможець має відремонтувати підпірні стіни, покрівлю, ґанок, майданчики, східці, системи водопроводу, водостоку та опалення. Також реставрувати штукатурку фасадів та карнизи. 

Окрім цього, у будинку мають посилити конструкції і відремонтувати шість квартир (№20, 26, 30, 32, 34, 36). Зокрема, посилити металевими тяжами та каркасом цегляні стіни, підсилити плити перекриття, ін’єктувати тріщини, шви і порожнини, відновити бетонні і залізобетонні конструкції у місцях руйнування. Також облаштувати навісні стелі, поштукатурити та облицювати плиткою стіни, встановити двері та вікна, встелити ламінат.

Роботи мають виконати протягом 2021-2022 рр. 

Нині тендер знаходиться на етапі подання пропозицій, аукціон мають розпочати 29 червня.

Будинок на пр.Соборному 234 занесений до архітектурних пам’яток, його звели у 1950 році. Руйнуватися будівля почала влітку минулого року, на стінах і у квартирах з’явилися тріщини, сходи відійшли від стін, з фасаду почала обсипатися плитка.  

Можливим джерелом руйнувань місцева влада тоді назвала затоплений колодязь і протікання на мережах “Водоканалу”. Володимир Буряк говорив про необхідність проведення службового розслідування для пошуку винних. Але чи проводилося воно і які його результати – невідомо.

Також міський голова наголошував, що усі ремонтні роботи у цьому будинку будуть проводитися за гроші керівних компаній “Запоріжремсервіс”, “Місто для людей” та “Водоканал”.

Читайте також: Що планують зробити на Хортиці і хто отримає на це гроші

Наші новини в TELEGRAM