Влада відкриє доступ до Бірючого острова, де розташовується держдача Зеленського

Територію Бірючого острова відкриють для вільного доступу громадян. Також там почнеться будівництво туристичної інфраструктури. 

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко

Посадовець зазначив, що екопарк на березі моря під назвою Бірючий острів планують відкрити для відпочинку людей. Там розташовується резиденція Президента України, тому територія тривалий час була закрита для вільного відвідування. 

Також на острові планують звести об’єкти туристичної інфраструктури. Водночас, що саме планують там побудувати та у які строки, Кирило Тимошенко не вказав. 

Острів Бірючий входить до складу Азово-Сиваського національного природного парку. Разом з вузькою північною частиною Федотової коси Бирючий утворює Утлюцький лиман. До 1929 року острів був відділений від коси вузькою протокою. Перешийок, яким острів з’єднаний з Федотовою косою, під час осінніх та весняних штормів повністю затоплюється водою.

Уздовж узбережжя Бірючого острова є численні озера. На північно-західному та західному берегах коси розташовано кілька мілководних бухт, заток і лиманів. Острів знаходиться на межі Запорізької та Херсонської областей, адміністративно належить до Генічеського району Херсонської області.

Відкрити для вільного доступу також планують територію президентської резиденції у Національному природному парку «Залісся» на Київщині та в Конча-Заспі. 

Читайте також: На Запоріжжі суд 6 років розбирався з крадіжкою грошей державною виконавицею

Наші новини в TELEGRAM