Фірма Шурми сплатить 280 тисяч боргу за оренду землі, яку брала під сонячну станцію

Господарський суд Запорізької області затвердив мирову угоду, за якою ТОВ «Сан Енерджі Девелопмент» впродовж 15 днів має сплатити Енергодарській міськраді 284 тисячі гривень боргу за оренду земельної ділянки. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду. 

Згідно з матеріалами справи, керівник Василівської окружної прокуратури Запорізької області у березні звернувся до суду з позовом про розірвання договору оренди 5,5 га землі між ТОВ «Сан Енерджі Девелопмент» та Енергодарською міськрадою. 

Йшлося про ділянку на вул. Промисловій (2312500000:08:034:0033) для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенерації.

Цей позов прокуратура подала через систематичне порушення фірмою умов плати за оренду – в неї накопичилося 284 тисячі гривень боргу. Водночас міськрада не вжила заходів на захист своїх прав. 

Однак згодом до суду надійшла мирова угода, за якою «Сан Енерджі Девелопмент» зобов`язувалося сплатити впродовж 15 днів борг та 4540 гривень судового збору прокуратури. Своєю ухвалою від 15 червня суд цю угоду затвердив. Якщо фірма угоду не виконає, то має повернути ділянку міськраді. 

Представники фірми у суді вказували, що вже сплатили вказаний борг та судовий збір прокуратури. 

ТОВ «Сан Енерджі Девелопмент» належить закритому недиверсифікованому венчурному корпоративному інвестиційному фонду “Геліос”. Цей фонд належить Олегу Шурмі безпосередньо та через ТОВ “Соньєра інест”.

Керує “Геліосом” Ростислав Шурмабрат Олега Шурми. Ростислав Шурма – це колишній гендиректор ПАТ “Запоріжсталь” та голова запорізького осередку партії “Опозиційний блок”. Ця партія минулого скликання була провладною у Запорізькій міськраді, її кістяк складався з працівників “Запоріжсталі”. Також вихідці з цього комбінату посіли ключові посади у виконавчій владі Запоріжжя.

Мером Запоріжжя вже другу каденцію поспіль є колишній головний інженер “Запоріжсталі” Володимир Буряк. Його радником і нині лишається колишній фінансовий директор “Запоріжсталі” – Руслан Божко.

Група фірм, пов’язаних з Русланом Божком та Ростиславом Шурмою, стала одним з найбільших земленабувачів.

Читайте також: На проведення екофоруму у Запоріжжі запланували витратити майже мільйон

Наші новини в TELEGRAM