Аудитори запідозрили запорізький департамент культури у сплаті 3 мільйонів за “віртуальні” ярмарки

Фахівці Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області відшукали у Департаменті культури та туризму Запорізької міськради непідтверджених витрат на 3,3 мільйона гривень. 

Про це повідомляється на сайті Державної аудиторської служби України. 

За повідомленням аудиторів, Департамент культури та туризму провів закупівлю на послуги з організації розважальних заходів у Запоріжжі впродовж 2020 року. За результатами тендеру угоду уклали з підприємцем. Департамент сплатив йому кошти, втім під час аудиторської перевірки не зміг надати всі необхідні підтвердні документи про виконання робіт за вказаним договором. Сума непідтверджених витрат складає 3,3 мільйона гривень.

До переліку розважальних заходів за вказаним договором потрапив етнофестиваль «Khortytsia Freedom». 

Щодо цього фестивалю перевіряльників окремо зацікавило коливання вартості його проведення. Так, у 2019 році Департамент за відповідні послуги офіційно сплачував 800 тисяч гривень, тоді як у 2020 році вартість послуг цього ж підприємця становила вже понад 2 мільйона гривень.

Аудитори передали матеріали перевірки силовикам, а також проінформували про результати міського голову Запоріжжя Володимира Буряка. 

У повідомленні, вочевидь, йдеться про договір від березня 2020 року, який Департамент уклав з ФОП Скрипченко Костянтин Миколайович. За умовами закупівлі підприємець мав протягом 2020 року організувати фестиваль «Khortytsia Freedom». А окрім нього – щонайменше ще 17 заходів. Зокрема: джазовий фестиваль “Zaporizhzhia Jazzy”, туристичний бізнес-форум, музичний фестиваль “Оркестр-fest”, Запорізьку книжкову толоку, новорічні заходи, святкування Дня міста та Покровського ярмарку, Дня святкування перемоги над нацизмом та Дня пам’яті і примирення, Дня Конституції України, Дня Незалежності України ті ін.

У системі закупівель “Прозоро” підприємець загалом отримав 16 підрядів, 15 з яких від Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради – на 7,8 мільйона гривень. Одне з цих замовлень – проведення «Khortytsia Freedom» у 2019 році за 790 тисяч гривень. 

Читайте також: У Запоріжжі за мільйон купили конструкторське бюро

Наші новини в TELEGRAM