Запорізька лабораторія купує “коронавірусних” тестів на 4 мільйони

Державна установа “Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” придбало у ТОВ “Авіхелс” тестів з виявлення Covid-19 на 4,1 мільйона гривень.

Про це повідомляється у системі електронних закупівель Prozorro”. 

Вказану закупівлю провели без конкурсу, оскільки вона стосується протидії Covid-19. Кабінет Міністрів України у 2020 році ухвалив постанову, за якою дозволив службовцям укладати прямі договори з підрядниками (без конкуренції), якщо йдеться про закупівлі щодо запобігання поширенню коронавірусу.

“Авіхелс” має поставити 92 діагностичних набори Biocore SARS CoV-2 ЗТ полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі, 600 реакцій. Кожен набір обійдеться у 45 тисяч гривень.

Точних строків поставки у договорі не наводиться, вказується лише про дію угоди до кінця 2021 року.

Відповідно до інформації з сайту закупівель, лабораторний центр усі гроші вже перерахував.

ТОВ “Авіхелс” належить киянці Надії Огороднік. Фірма загалом отримала 9 підрядів – усі від структур Міністерства охорони здоров’я, переважно від обласних лабораторних центрів. Загальна сума угод – 15,68 мільйона гривень. Усі без конкурсу – з огляду на “ковідну” процедуру.

Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація про обшуки у Запорізькому лабораторному центрі за справою щодо можливих розкрадань на закупівлях експрес-тестів та засобів індивідуального захисту. 

Запорізьким лабораторним центром керує Роман Терехов – депутат Запорізької облради, який обирався від Слуги народу”.

Читайте також огляд: Хто радить голові Запорізької ОДА

Наші новини в TELEGRAM