У Запоріжжі суд виправдав жінку, яку обвинувачували у шахрайстві при розлученні

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя виправдав жінку за підозрою у шахрайстві при поділу подружнього майна. Справа стосувалась розписки зі зниклими чорнилами. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, чоловік та дружина у 2014 році вирішили розірвати шлюб.

За домовленістю між ними дружина отримувала половину квартири вартістю 147 тисяч гривень та 40 тисяч доларів. Натомість жінка мала написати розписку про отримання грошей та відсутність інших матеріальних претензій до чоловіка після розлучення.

Згодом чоловік виявив, що текст розписки ледь читається, а невдовзі зник зовсім. З’ясувалося, що розписку написали ручкою зі спеціальними чорнилами, які через певний час зникають.

Сама дружина опісля почала категорично заперечувати будь-які домовленості щодо розподілу майна, отримання грошей та написання вказаної розписки. Тож чоловік звернувся у поліцію, де відкрили кримінальне провадження за статтею про шахрайство (ст. 190 КК). Згодом до суду надійшов відповідний обвинувальний акт. 

Обвинувачення у якості доказів надало три експертизи щодо вказаної розписки. Одну з них суд не досліджував, оскільки її виконали ще до відкриття кримінальної справи на запит чоловіка, а проведення експертизи – це слідча дія. 

Друга експертиза підтвердила наявність тексту на аркуші паперу про отримання грошей і відсутність матеріальних претензій. Третя, почеркознавча експертиза, вказала про виконання цього рукописного тексту обвинуваченою. А от стосовно підпису під цим текстом експерт зазначив, що він “ймовірно належить обвинуваченій”. 

З огляду на те, що обвинувальний акт не може ґрунтуватися на припущеннях та виходячи з презумпції невинуватості – усі сумніви тлумачаться на користь обвинуваченої. Тож у підсумку суд дружину виправдав.

Читайте також: Хто радить голові Запорізької ОДА