У Запоріжжі судять колишнього начальника екоінспекції за отримання 1230 доларів хабаря

У січні 2018 року в Запоріжжі затримали на хабарі начальника Державної екологічної інспекції у Запорізькій області. За даними слідства, він вимагав кошти за безперешкодне здійснення радіологічного контролю партії металобрухту. Сьогодні, 25 червня, відбудеться судове засідання у справі.  

Про це йдеться на сайті судової влади.

Олександр Боровко

Згідно з матеріалами справи, у грудні 2017 року до начальника Державної екологічної інспекції у Запорізькій області звернувся менеджер ТОВ «Альфа Грейт» стосовно затримки отримання від інспекції висновків щодо радіологічного та екологічного контролю партії металобрухту, яку фірма експортувала.

Під час спілкування посадовець повідомив, що для безперешкодного отримання висновків йому потрібно сплатити по 3 долари за кожну тонну металобрухту. Першу частину хабаря в розмірі 600 доларів начальник екоінспекції отримав наприкінці грудня 2017 року. Другу частину коштів в розмірі 630 доларів він одержав у січні 2018 року.

Після цього посадовця затримали та оголосили підозру за статтею про отримання хабаря, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК).

У лютому 2018 року начальника екоінспекції відсторонили від посади, а також застосували запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Обвинувальний акт у справі скерували до Орджонікідзевського районного суду у травні 2018 року.   

Згідно останньої відомої ухвали від липня 2020 року, в суді відбувся допит свідків. Нове судове засідання у справі відбудеться сьогодні, 25 червня, в Орджонікідзевському районному суді. 

На сайті судової влади повідомляється про учасника цієї справи – Олександра Боровка. Відео його затримання 2018 року можна переглянути за цим посиланням

Читайте також огляд: Хто радить голові Запорізької ОДА