Мер Запоріжжя після протесту депутатів записав обурене відео і переніс сесію на п’ятницю

Міський голова Запоріжжя після відсутності більшої частини депутатів на сьогоднійшній сесії вирішив перенести її на 2 липня.

Про це він повідомив у своєму звернені на комунальному телеканалі Z.

Сьогодні мала засідати сьома сесія Запорізької міської ради, однак через відсутність кворуму робота так і не почалася. На сесії зареєструвалися лише депутати партії “Володимира Буряка “Єднання”. Депутати інших п’яти фракцій: «Слуга народу», «ОПЗЖ», «Європейська солідарність», «Нова політика», «Партія Шарія» – фактично відмовились від участі у засіданні, не зареєструвавшись.  

Депутати саботували роботу після того, як Володимир Буряк видав розпорядження про звільнення секретаря міськради – Анатолія Куртєва (“Слуга народу”). 

Своє рішення міський голова пояснив тим, що секретар не пройшов спецперевірку Національного агентства з питань запобігання корупції. В його декларації знайшли недостовірні дані.

Виконавчий комітет додатково звернувся до Національної юридичної академії у Харкові, яка підтвердила цю інформацію. Тож Буряк був зобов’язаний підписати розпорядження про звільнення. Водночас очільник міста наголосив, що посаду секретаря збережуть за квотою партії “Слуга народу” і його рішення про звільнення – не політичне.  

Депутати “Слуги народу” не погодилися обирати іншого секретаря. За їхніми словами, вони подали позов до Запорізького окружного адміністративного суду для поновлення Куртєва на посаді. Також звернулися до обласної поліції та прокуратури з заявою про злочин за статтею про грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 КК).

Сам Куртєв повідомив, що справа стосується розбіжностей щодо набуття права власності ним на земельні ділянки. Вказав, що подав пояснення щодо цих розбіжностей та підтверджувальні копії документів. Однак міськрада нібито задовго проводила перевірку, не врахувала та не проаналізувала докази, а голова ради незаконно його звільнив.

У підсумку Володимир Буряк закрив засідання і невдовзі записав на комунальному телеканалі Z відео, де повідомив про перенесення сесії на п’ятницю:

“Депутати загралися в політику. Ділять кресла, кабінети, автівки. Зовсім забувають для чого запорожці обрали їх до міської ради. 

…Закликаю вас взятися за розум і скликаю сесію на цю п’ятницю. Сподіваюся, що здоровий глузд та інтереси людей переможуть політиканство і ті сили, які керують вами”.

На сесії мали розглянути питання виділення грошей медикам, громадянам похилого віку, особам з інвалідністю. Затвердити фінансування ремонтів у дитсадках, гімназіях. Вирішити питання з підготовки до опалювального сезону.

Читайте також: Що планують зробити на Хортиці і хто отримає на це гроші