Через дитячі помилки слідства ексголову Кушугума поки не судитимуть за “фейкові” зарплати

Запорізький районний суд повернув прокурору обвинувальний акт щодо зарплатних розкрадань колишньою головою Кушугумської селищної ради, бо документ не підписав слідчий. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду. 

Згідно з матеріалами справи, голова Кушугумської селищної ради з червня 2019 по серпень 2020 рр. затверджувала табелі обліку робочого часу архіваріуса (щодо виходу на роботу та відпрацьованого часу) знаючи, що працівник у цей час був за межами України. Ці документи голова передала до бухгалтерії, а до банку надіслали підписані відомості щодо нарахування заробітної плати. Загалом на картку архіваріуса перерахували 38,4 тис. грн. 

На думку слідства таким чином голова порушила одразу декілька статей кримінального кодексу: ст. 191 (розтрата грошей через зловживання службовим становищем), ст. 366 (підробка документів) та ст. 200 (незаконні дії з банківськими документами). З огляду на це, у квітні цього року їй оголосили підозру, а згодом скерували відповідний обвинувальний акт до суду.

Наприкінці червня цього року суд повернув обвинувальний акт прокурору, бо цей документ не підписав слідчий та на ньому відсутня дата складання. Також фактичні обставини справи викладені некоректно. За ст. 200 КК незрозуміло, які саме документи виступають предметом злочину. За ст. 366 КК – не конкретизовано, в чому полягає інше підроблення службовою особою офіційних документів, а саме не зазначено, яке саме підроблення та яких офіційних документів.

В ухвалах вказано, що підозрювана була головою Кушугумської селищної ради з 2010 по 2020 рр. У цей час на посаді перебувала Галина Загребельна. Нині головою вказується Володимир Сосуновський.

Також вказується, що архіваріус впродовж 2019-2020 рр. поверталася в Україну на три місяці – з листопада 2019 року по лютий 2020 року. Втім серед переліку неправдивих документів вказуються табелі обліку робочого часу та відомості нарахування заробітної плати і за цей час. 

Читайте також: У Запоріжжя після Майдану повернувся генерал-втікач Серба