У Запоріжжя після Майдану повернувся генерал-втікач Серба

До Запоріжжя повернувся колишній керівник головного управління МВС в Запорізькій області Володимир Серба. Його судять за розгін запорізького Майдану. 

Про це повідомляє “Судовий репортер”.

1 липня 2021 року Володимир Серба у супроводі адвоката раптово з’явився на судове засідання в Жовтневому районному суді Запоріжжя. Причини своєї неявки на засідання протягом минулих 7 років пояснив тим, що не переховувався за межами України, а просто не знав про кримінальне провадження стосовно себе. Він нібито випадково дізнався про цей факт у березні 2020 року, але з’являтися до суду не бажав через страх підхопити коронавірус.

У суді, зі слів адвоката Олени Яркіної, Серба надав на підтвердження своєї особи закордонний паспорт, пояснивши суду те, що українського у нього немає, він був втрачений у Росії. Олена Яркіна представляє інтереси потерпілих у справі. 

На судовому засіданні, яке відбулось 1 липня, вирішувалось питання про обрання Володимиру Сербі запобіжного заходу. 

Суддя Жовтневого районного суду Запоріжжя Юлія Пивоварова, вирішуючи питання щодо обрання запобіжного заходу, відмовила прокуратурі в клопотанні про тримання його під вартою. Натомість ухвалила застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на 2 місяці – до 1 вересня 2021 року. 

Нагадаємо, кримінальну справу проти Володимира Серби порушили після жорсткого розгону силовиками запорізького Майдану 26 січня 2014 року. Тоді  майже сто людей отримали травми різного ступеня тяжкості. Півсотні громадян були доставлені в райвідділи міста за підозрою в «організації масових заворушень». На той час Володимир Серба очолював головне управління МВС в Запорізькій області. Після цих подій він втік, його офіційно оголосили в розшук. 

Судове засідання у справі Серби, жовтень 2020 р. – “Запорізький проєкт розслідувань”

У квітні 2015 року обвинувальний акт стосовно ексначальника міліції скерували до суду. Його обвинуватили за статтями про перевищення влади та організацію масових заворушень (ч.1 ст. 294, ч.1 ст. 365 КК ). За відсутності Серби суд почав розглядати справу заочно. 

Одне із судових засідань у справі відбулось у жовтні минулого року. Тоді захисники колишнього очільника ГУ МВС в Запорізькій області повідомляли, що Серба висловив бажання давати свідчення в суді, але дистанційно – за допомогою відеозв’язку.

Безпосередньо його адвокат, Микола Бондар, зазначав, що транслювати відеозв’язок збиралися з суду Москви чи Краснодарського краю РФ. 

Читайте також: Колишній фіндиректор “Запоріжсталі” та експосадовці: хто радить голові Запоріжжя