Поліція за скаргою контррозвідки розслідує розкрадання на енергоблоці АЕС

Енергодарський міський суд продовжив поліції строки розслідування щодо можливих розкрадань при ремонті енергоблоку Запорізької АЕС. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, Запорізька АЕС у 2018 році замовила ТОВ «Т-Альянс» капітальний ремонт гідравлічних улаштувань для обтягування шпильок технологічних рознімань обладнання 1-го контуру енергоблоків АЕС вартістю 11,8 млн грн. Роботи мали виконати до 10 грудня.

Втім до поліції згодом надійшла заява про злочин від начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ. З’ясувалося, що ремонт мали проводити на потужностях харківського “Т-Альянс”, яке не є заводом-виробником вказаного обладнання. Крім цього, обладнання для ремонту фактично не вивозилось за межі проммайданчику ВП «Запорізька АЕС». Також представники АЕС не виїжджали до Харкова, а співробітники фірми не відвідували АЕС – це свідчить про відсутність підтвердження проведення післяремонтних випробувань.

Вказані порушення виявила ревізія фінансово-господарської діяльності ВП «Запорізька АЕС». Її провели на підставі наказу ДП НАЕК «Енергоатом» від вересня 2019 року. У листопаді Енергоатом видав наказ щодо заходів на усунення цих порушень. 

За два дні до вказаного наказу поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про зловживання службовим становищем для заволодіння майном (ст. 191 КК ) і почала розслідування.

За цей час слідство встигло отримати доступ до вказаних розпорядчих документів Енергоатому, договору, додатків, актів післяремонтних випробувань, низки технічної документації, банківських документів, документів щодо переміщення вантажу.

Однак поліція не встигла роздобути інформацію щодо перетину прохідних АЕС директором “Т-Альянс” та керівниками “атомки”, долучити до матеріалів кримінального провадження належним чином завірені копії табелів обліку робочого часу, призначити судову економічну експертизу.

З огляду на це, прокурор звернувся до суду для продовження строків розслідування кримінального провадження на рік, що і задовольнили.

В ухвалі також вказувалося, що це провадження василівські поліцейські закривали у травні цього року, однак у червні прокуратура його поновила. 

ТОВ “Т-Альянс” належить харків`янину Олександрові Варяниці. Фірма фігурувала у справі щодо змови з керівництвом АЕС. Тоді у вже колишнього заступника головного інженера запорізької “атомки” знайшли під час обшуку 1 млн дол. та 395 тис. євро. Також “Т-Альянс” розігрувало тендер від АЕС на ремонт арматури вартістю 10 млн грн. 

Читайте також: Через дитячі помилки слідства ексголову Кушугума поки не судитимуть за “фейкові” зарплати