Суд відмовив депутату “ОП-ЗЖ” у знятті голови Запорізької облради, який вже і так звільнився

Останні тижні минулого року запам’яталися скандалом навколо обрання голови Запорізької обласної ради. Частина депутатів заявила, що представника “Слуги народу” Віталія Боговіна незаконно обрали на посаду голови, а депутат відОП-ЗЖ Павло Матвієнко звернувся до суду з позовом, щоб підкріпити цю позицію юридично. Суд виніс рішення у цій справі. 

Про це йдеться у рішенні Запорізького окружного адміністративного суду.

Зокрема, 11 грудня 2020 року новообрані депутати Запорізької облради 8-го скликання зібрались на першу сесію. Під час неї були оголошені результати виборів, обрана тимчасова президія та голова засідання – представник від партії “ОП-ЗЖ” Олексій Холод (бо ця партія отримала найбільше голосів виборців). Того ж дня депутати мали обрати голову Запорізької обласної ради. Проте вибори не відбулись і засідання сесії перенесли на 15 грудня.

світлина – radiosvoboda.org

На засіданні 15 грудня голова декілька разів пропонував депутатам зареєструватися та почати роботу, однак необхідна кількість депутатів не зареєструвалася. Пізніше обранці склали протокол про визначення нового голови засідання – представниці від партії “Слуга народу” Олени Жук. Після цього частина депутатів зібралася в окремому приміщенні (залі №300) і там провела голосування щодо обрання очільником Запорізької обласної ради депутата від “Слуги народу” Віталія Боговіна. На сайті ради з’явилося відповідне рішення (№ 2).

З цим не погодився депутат від партії “ОП-ЗЖ” Павло Матвієнко і 17 грудня 2020 року звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з відповідним позовом. Просив визнати дії голови засідання від 15 грудня (у приміщенні № 300) протиправними, а також скасувати рішення (№2) про обрання головою ради Віталія Боговіна.

Через тиждень, 23 грудня, Віталій Боговін сам заявив про складання повноважень голови Запорізької обласної ради, очільницею ради тоді обрали представницю “Слуги народу” – Олену Жук.

Втім розгляд позову Павла Матвієнка продовжився. Лише 9 червня було оприлюднене рішення суду у справі, яким повністю відмовили у задоволенні претензій депутата. 

Зокрема, у суді вказали, що роботу з розповсюдження інформації про перенесення засідання до зали №300 як слід не провели. Ба більше, невідомі особи не пускали до цієї зали частину депутатів, журналістів та представників виконавчого апарату Запорізької облради. Хоча відповідно до регламенту засідання проводять гласно. Представники виконавчого апарату ради не змогли скласти протокол засідання, що відноситься до їхніх повноважень.

Крім того, на момент початку засідання не було кворуму (необхідного мінімуму – половини депутатів від загального складу ради). Відтак, це зібрання депутатів не можна назвати пленарним засіданням. А дії Олени Жук, відповідно, не можуть бути оцінені як такі, що здійснювалися у пленарному засіданні. З огляду на це, суд відмовив у позові щодо визнання дій цією особою щодо відкриття та ведення пленарного засідання в залі № 300 протиправними. 

Також суд відмовив у вимозі про скасування рішення щодо обрання головою Запорізької облради Віталія Боговіна. Зокрема, Матвієнко стверджував, що це рішення порушило його права і він не зміг обратися головою облради. Втім його зняли з переліку кандидатур, які висувалися на цю посаду. Будь-яких доказів, що він знову хотів обратися на цю посаду, суду не надали. І найголовніше – на момент розгляду цієї справи Віталій Боговін вже не працював на посаді голови облради.

Павло Матвієнко був головою Запорізької обласної ради у 2010 — 2013 рр. за часів президентства Віктора Януковича. Потім працював начальником регіонального відділення Фонду державного майна в Запорізькій області. Після Майдану, у жовтні 2014 року, на Павла Матвієнка напали невідомі, закидали яйцями та кинули у смітник. Нападників поліція не знайшла.

Читайте також: Колишній фіндиректор “Запоріжсталі” та експосадовці: хто радить голові Запоріжжя