У Запоріжжі вийшли на акцію протесту після рішення суду щодо генерала-втікача Серби

1 липня Жовтневий районний суд Запоріжжя застосував до колишнього керівника ГУ МВС в Запорізькій області Володимира Серби запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Сьогодні з цього приводу у місті відбулась акція протесту.

Про це повідомляє кореспондент Запорізького проєкту розслідувань.

Акція протесту відбулась під стінами Жовтневого районного суду Запоріжжя. Сьогодні там зачитували повний текст ухвали від 1 липня. Згідно документу, Сербу не стали брати під варту, а обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком до 1 вересня 2021 року. 

Адвокат потерпілих у справі Олена Яркіна зазначила, що така позиція прокуратури та суду дуже дивна. Адже Володимир Серба з 2014 року офіційно знаходився в розшуку.

На жаль, цю ухвалу суду щодо обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання для Володимира Серби не можна оскаржити – вона набула законної сили з моменту оголошення», – зазначила Яркіна.

Нагадаємо, кримінальну справу проти Володимира Серби порушили після жорсткого розгону силовиками запорізького Майдану 26 січня 2014 року. Тоді майже сто людей отримали травми різного ступеня тяжкості. Півсотні громадян були доставлені в райвідділи міста за підозрою в «організації масових заворушень». На той час Серба очолював головне управління МВС в Запорізькій області. Після цих подій він втік.

Втім 1 липня цього року несподівано з’явився на судове засідання у Жовтневому районному суді Запоріжжя. Там повідомив, що не відвідував засідання протягом минулих 7 років, адже просто не знав про кримінальне провадження стосовно себе. Він нібито випадково дізнався про це у березні 2020 року. Але з’являтися до суду не бажав через страх підхопити коронавірус.

Читайте також: Суд відмовив депутату “ОП-ЗЖ” у знятті голови Запорізької облради, який вже і так звільнився