Прокуратура намагалася арештувати історичну будівлю в центрі Запоріжжя

Господарський суд міста Києва через відсутність вагомих аргументів відмовив Запорізькій обласній прокуратурі у арешті історичної пам’ятки – Будинку першої теплоелектростанції. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду. 

Згідно з матеріалами справи, запорізька прокуратура у червні подала позов до суду з вимогою припинити право власності ПАТ “Запоріжжяобленерго” щодо пам`ятки архітектури місцевого значення – Будинку першої теплоелектростанції на вул. Поштова, 73 (у минулому – Горького). Також виключити пам’ятку з майнового комлексу обленерго у наказі Міністерства енергетики та електрифікації України від 1995 року і насамкінець – повернути будівлю Фонду державного майна України.

На час розгляду цього позову прокуратура хотіла арештувати будівлю, бо нерухомість  можуть вивести з власності обленерго і виконати рішення суду буде неможливо. Доведеться подавати позови до нових власників. 

Втім суд своєю ухвалою від 24 червня відмовив у забезпеченні позову, вказавши, що саме лише посилання в заяві на потенційну можливість невиконання рішення суду та ймовірність порушення прав без обґрунтування та долучення доказів не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

У пресрелізі прокуратури від 6 липня вказується, що Будинок першої теплоелектростанції, попри законодавчу заборону на приватизацію, протиправно вибув із державної власності та наразі його власником є приватне підприємство. Яке саме приватне підприємство стало власником і коли саме нерухомість перестала бути державною – не повідомляється. 

ПАТ “Запоріжжяобленерго” на 60% належить Фонду державного майна України, інші частки розподілені між кіпрськими Lex perfecta limited (16,5%), Kerelio commercial limited (7%) та Bikontia enterprises limited (12,3%). Дві перші юрособи належать дружині Віктора Медведчука. Bikontia enterprises limited приписували Костянтину Григоришину та Ігорю Коломойському.

Нині “Запоріжжяобленерго” готують до приватизації. 

Читайте також: У Запоріжжі за мільйон замовлять виставку про місцевий спорт