Екскерівника запорізького аеропорту лишили без домашнього арешту, бо слідчі надали суду “рандомні документи”

Шевченківський районний суд не задовольнив клопотання силовиків про нічний домашній арешт колишньому директорові КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”, бо слідчий та прокурор не підтвердили ризики його переховування і надали незрозумілі документи. 

Про це повідомляється в ухвалі суду. 

У вказаному судовому документі деталі злочину не розкриваються, але йдеться про кримінальне провадження №42019081020000058. За цим провадженням поліція раніше висувала претензії до заступника директора КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” Марка Гіренка. Йшлося про зловживання під час співпраці аеропорту з ТОВ “Спеценергопром”, де засновником була мати Гіренка – Антоніна Гіренко.

Окремо вказувалося про передачу службовцями аеропорту приміщення під дьюті-фрі без конкурсу, внесення змін до документації зі встановлення системи інструментального заходу літаків, використання невідповідних ламп під час реконструкції та обслуговування світлосигнального обладнання аеропорту, купівлю електроенергії за майже вдвічі більшими цінами.

Саме за цим провадженням слідчі у червні 2021 року повідомили про підозру колишньому директорові КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”, а згодом звернулися до суду з клопотанням про обрання для нього нічного домашнього арешту на два місяці. 

Суд клопотання силовиків не задовольнив.

Прокурор зазначав про можливий вплив підозрюваним на свідків через зв’язки у аеропорту. Також вказував про гіпотетичне переховування від слідства та суду, однак жодних доказів на підтвердження цих ризиків суду не надали. 

Окрім цього, у суді зазначили, що надані слідством копії документів сформовані безсистемно та фактично рандомним методом. Вони не підтверджують достатньою мірою обґрунтованість підозри у скоєнні злочину. Деякі з документів не містили підписів чи печаток.

В ухвалі йдеться про події 2017-2018 рр. Директором запорізького аеропорту до 2019 року був Віктор Біскупський. Він працював на підприємстві з 1996 року. 

У суді вже розглядається одна справа стосовно підробки документів та службової недбалості Віктора Біскупського, однак суть ймовірного злочину в ухвалах не розкривається.

Читайте також: У Запоріжжі замовляють ремонт доріг на 40 мільйонів: перелік вулиць