Тріснутий історичний будинок у Запоріжжі відреставрують за 14 мільйонів

Департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міськради замовляє ТОВ “АЛВС” реставрацію будинку на пр.Соборному, 234 – за 14,5 мільйона гривень.

Про це повідомляється у системі електронних закупівель Прозоро

Переможець має відремонтувати підпірні стіни, покрівлю, ґанок, майданчики, східці, системи водопроводу, водостоку та опалення. Також реставрувати штукатурку фасадів та карнизи. 

Окрім цього, у будинку мають відремонтувати шість квартир (№20, 26, 30, 32, 34, 36). Зокрема, посилити металевими тяжами та каркасом цегляні стіни, підсилити плити перекриття, ін’єктувати тріщини, шви і порожнини, відновити бетонні і залізобетонні конструкції у місцях руйнування. 

Роботи мають виконати протягом 2021-2022 рр.

ТОВ “АЛВС” належить Тетяні Мирошниковій, керівник – Олег Білоусов. Останній також володів ТОВ “Белстейт” та ТОВ “Белстейт лтд”, які були пов’язані через робітників, досвід виконаних робіт та контакти з ТОВ “Анстрой” та ТОВ “Анстрой лімітед”.

ТОВ “Анстрой лімітед” належить Антонові Шуваєву, який у 2015 році працював начальником насосної станції “Павло-Кічкас” на КП “Водоканал” і шукав нову роботу.

Будинок на пр.Соборному 234 занесений до архітектурних пам’яток, його звели у 1950 році. Руйнуватися будівля почала влітку минулого року, на стінах і у квартирах з’явилися тріщини, сходи відійшли від стін, з фасаду почала обсипатися плитка.  

Можливим джерелом руйнувань місцева влада тоді назвала затоплений колодязь і протікання на мережах “Водоканалу”. Володимир Буряк говорив про необхідність проведення службового розслідування для пошуку винних.

Але згодом з’ясувалося, що розслідування у мерії за рік з дня аварії так і не провели.

Читайте також: Шлагбаум на Бірючому острові: поліція поки не змогла довести його незаконність