Силовики не змогли довести корупцію на запорізькому кладовищі

Комунарський районний суд виправдав трьох працівників Південного кладовища за підозрою в отриманні 19 тисяч гривень хабара. Гроші нібито вимагали за виділення місць під захоронення. 

Про це повідомляється у вироку суду. 

Згідно з матеріалами справи, чоловік на початку 2017 року звернувся до завідувача Південним кладовищем (Комунарський район) з питанням про виділення двох місць для родинного поховання. Адже на цьому кладовищі були могили інших його родичів. Завідувач повідомив, що кладовище закрите для поховань, однак у випадку отримання хабара він зможе залагодити цю справу.

Пізніше спільник завідувача, прибиральник кладовища, назвав суму для передачі – 19 тисяч гривень. З них 10 тисяч гривень – на облаштування вже наявних могил родичів чоловіка, а 9 тисяч гривень – безпосередньо хабара за бронювання ще 2 місць для поховання. Через декілька днів прибиральник отримав гроші, частину з яких потім передав завідувачу кладовищем та наглядачці.

Невдовзі силовики затримали цих працівників та повідомили їм про підозру у хабарництві. Після завершення розслідування, до суду скерували відповідний обвинувальний акт. 

Втім суд виправдав усіх обвинувачених – через недоведеність злочину. 

Прокуратура та слідчі не надали жодного доказу на підтвердження обіцянки працівників кладовища виділити місця для поховання. Навпаки, на записаних силовиками розмовах завідувач повідомляв потерпілому, що місць немає. А діалог з прибиральником складався з окремих слів, не завжди поєднаних в речення. 

Крім того, надані слідчими докази не спростовували версію самих обвинувачених про те, що вони домовлялися відремонтувати вже наявні могили родичів чоловіка і саме за це отримали гроші.

Так, відповідно до слів обвинувачених, зі згаданих 19 тисяч гривень прибиральник віддав 12 тисяч гривень завідувачу на придбання матеріалів та оплату робіт з облаштування наявних могил, а 7 тисяч гривень залишив собі як оплату праці та витрати на оренду обладнання.

Тож, своєю ухвалою від 2 липня суд виправдав всіх підсудних працівників кладовища. На сайті судової влади обвинуваченими у цій справі вказуються Володимир Катруша, Едуард Комаров та Вікторія Напиральська. Едуард Комаров подавав декларацію завідувача у КП “Запорізька ритуальна служба”.

Читайте також: Депутатам пропонують віддати ділянку біля запорізького парку родичу ексдиректора “Запоріжсталі”