У Запорізькій мерії позапланову сесію від депутатів обізвали незаконною і натякнули на підробку

Юристи Запорізької міськради не побачили законних підстав для проведення позачергової сесії. 

Про це повідомляється на сайті мерії. 

Так, до виконавчого комітету Запорізької міської ради 12 липня надійшло звернення голів кількох депутатських фракцій про намір скликати позачергову сесію Запорізької міської ради 14 липня.

Втім юристи міськради відповіли відмовою, бо, за їхніми словами, право скликати сесії має лише міський голова. Існує два випадки, коли сесія скликається не міським головою: коли він не скликає її на вимогу депутатів або утворилася одночасно вакансія міського голови і секретаря (ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). 

Жоден із згаданих виключних випадків не настав, оскільки, по-перше, пленарне засідання призначено на 20 липня цього року. А по-друге, вакансія наявна тільки одна – це секретар. У цій ситуації можлива лише пропозиція депутатів щодо скликання сесії міської ради, яка має бути адресована міському голові.

Окремо в повідомленні йшлося, що до цього звернення депутати надали рішення Запорізької міської ради від 9 липня 2021 року. Однак міськрада таких рішень у зазначену дату не ухвалювала. Фактично згадане рішення містить всі ознаки підробки документу, тому працівники мерії надіслали його до правоохоронних органів. 

Нагадаємо, сесія у стінах Запорізької міської ради вкотре не може зібратися через відсутність більшості депутатів. Обранці саботували роботу після того, як Володимир Буряк видав розпорядження про звільнення секретаря міськради – Анатолія Куртєва (“Слуга народу”). На їхню думку, мер Запоріжжя зробив це незаконно. 

Вчора Анатолій Куртєв у Фейсбуці повідомив про скликання позачергової сесії на 14 липня. Таке рішення він з депутатами нібито ухвалив під час засідання 9 липня.

Сам Володимир Буряк, знаходячись на лікарняному після операції на серці, запланував сесію на 20 липня.

Читайте також: НАЗК через “високі ризики” перевірить декларацію депутата Запорізької облради