Адвокати не змогли оскаржити СІЗО для керівництва “Дубового гаю” у справі про хабар

Запорізький апеляційний суд відмовив захисту заступника директора КП «Дубовий гай» в оскаржені 2 місяців тримання під вартою з альтернативою застави.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Нагадаємо, вказаного посадовця КП «Дубовий гай» затримали 7 червня після того, як він нібито отримав 14,5 тисячі гривень від підприємця за безперешкодну торгівлю у парку. 

Наступного дня йому повідомили підозру за статтею щодо отримання хабара, поєднане з вимаганням (ч.3 ст 368 КК). Санкція вказаної статті передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Надалі правоохоронці звернулись до суду для взяття заступника директора парку під варту. Сторона захисту наполягала на альтернативному запобіжному заході – у вигляді особистої поруки трьох невказаних осіб. Втім, суд 9 червня обрав тримання під вартою строком на 60 днів з можливістю внесення грошової застави – 90,8 тисячі гривень.

Адвокати підозрюваного не погодилися з таким запобіжним заходом і звернулися до апеляції, втім нещодавно отримали відмову.

На думку суддів другої інстанції, обґрунтованість підозри підтверджується показаннями свідків, протоколами вручення коштів, обшуку, матеріалами розшукових дій. Об’єктивних даних про отримання доказів з порушенням закону колегія не встановила. Також наявні ризики переховування від слідства, знищення речей чи документів, незаконного впливу на потерпілого та свідків.

Також апеляційний суд погодився з розміром встановленої застави.

На сайті судової влади повідомляється про учасника цієї справи — Тараса Супруна. Минулого року він нетривалий час очолював комунальне підприємство “Центральний парк культури та відпочинку “Дубовий гай”. В ухвалі вказується, що він досі працює на посаді заступника. 

Низка ЗМІ повідомляла, що Тарас Супрун невдовзі вніс заставу і вийшов з СІЗО. 

Читайте також: НАЗК через “високі ризики” перевірить декларацію депутата Запорізької облради