Запорізький військовий ліцей може очолити психолог зі станції юних техніків

Депутатам Запорізької облради запропонують призначити на посаду директора військового ліцею “Захисник” Ніну Гурську. Нині виконувачем обов`язків директора ліцею є Микола Стрельников – полковник запасу, учасник бойових дій. 

Про це йдеться у відповідному проєкті рішення.

Кандидатуру Ніни Гурської запропонував Олександр Коваленко.

Коваленко та Гурська у 2020 році обралися депутатами Запорізької облради від “Партії Володимира Буряка “Єднання”. Тоді Олександр Коваленко вказував місцем роботи посаду головного редактора комунального каналу Z, а Ніна Гурська – посаду психолога у позашкільному навчальному закладі “Станція юних техників” Запорізької міської ради.

Раніше Гурська була депутаткою Запорізької міської ради від партії “Опозиційний блок”. Син Гурської за час її депутатства отримав 10 тис. грн матеріальної допомоги з депутатського фонду Ірини Клець. Водночас Гурська вже зі свого депутатського фонду виділала 10 тис. грн допомоги сину Ірини Клець.

До цього Ніна Гурська працювала інженеркою на заводах, впродовж 1986-1987 рр. була у складі Радянських військ в Демократичній республіці Афганістан. Потім була головою Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Комунарського району.

Можливим призначенням Ніни Гурської на посаду у військовому ліцеї “Захисник” обурилися користувачі соцмереж. Зокрема колишній посадовець Запорізької облдержадміністрації Олександр Зубченко написав: 

Гурська брала активну участь у організації ригівських “антимайданів” у 2013-2014 роках, зокрема, під стінам ОГА 26 січня 2014 року. Згодом цю пані неодноразово помічали на заходах  “русской весны”, а влітку 2014 року вона була одним із ініціаторів зборів проти мобілізації біля міського військкомату. Мета у них була дуже проста – зробити картинку для російської пропаганди та зірвати поповнення лав нашого війська”.

29 липня Запорізька облрада не змогла вирішити кадрові питання на сесії, зокрема і щодо Ніни Гурської, тому перенесла засідання на іншу дату. 

Сама Ніна Гурська наступного дня прокоментувала своє можливе призначення у Фейсбуці. Зокрема зазначила, що відповідно до встановлених вимог, директором ліцею може стати тільки кадровий військовий рангом не нижче полковника. Назвала це сексизмом, бо за радянської системи жінки не могли вислужитися вище прапорщика.