Працівниця “Укрсоцбанку” отримала 7 років тюрми за поцуплений мільйон з рахунків клієнтів

Чернігівський районний суд призначив колишній працівниці банку 7 років позбавлення волі за крадіжки грошей з рахунків клієнтів. Згідно з матеріалами справи, працівниця “Укрсоцбанку” впродовж 2013-2015 рр. зняла з рахунків клієнтів у Гуляйполі, Пологах та Чернігівці 1 мільйон гривень.

Про це йдеться у відповідному вироку суду. 

Загалом йшлося про 22 епізоди крадіжок, у яких постраждали 10 вкладників.

Працівниця достроково розривала договори банківського вкладу та переводила гроші на картки клієнтів, які відкривала без їхнього відома. Надалі з цих карток через банкомати знімала готівку. 

Частину грошей банкірка також знімала через касу банку. Для цього надавала касирам нібито підписану клієнтом заяву про видачу готівки та чеки. Інколи підводила до касирів незнайомих людей і представляла їх клієнтами банку. 

Крадіжки виявила служба безпеки банку, бо почала перевірку за зверненням одного з клієнтів. 

Згодом поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 191 кримінального кодексу (привласнення майна через зловживання службовим становищем). А після закінчення слідства відповідний обвинувальний акт скерували до суду.

Обвинувачена вказувала, що участі у цих злочинах не брала. За її словами, порушували законодавство касири, бо видавали комусь гроші без клієнтів.

Втім суд 26 липня цього року визнав її винною, призначив 7 років позбавлення волі та 3 роки посадових обмежень. Доказами виступили покази працівників банку, потерпілих, фінансові документи (заяви на видачу готівки, заяви на переказ готівки, чеки, виписки по рахунках). Також висновок службового розслідування ПАТ «Укрсоцбанк», результати судово-економічної та почеркознавчої експертиз, фотознімки з камер спостереження банкоматів (допитані у справі колеги обвинуваченої впізнали останню за відсутністю фаланги пальця, одягом та статурі).

Окрім цього, фінансові операції проводилися у службових програмах під логіном та паролем обвинуваченої, а до карткових рахунків потерпілих були підключені послуги інтернет-банкігу з поштовими електронними адресами, якими користувалася обвинувачена.

Щодо вини касирів банку, то вони дійсно могли допустити порушення посадових інструкцій, локальних нормативних актів або законодавства. Але можливі порушення порядку видачі готівки касирами відділень банку, як і довірливість потерпілих, суд розцінив як умови вчинення кримінальних правопорушень. Такі дії свідків та потерпілих жодним чином не виправдовують саму обвинувачену у вчиненні злочинів.

У вироку про відшкодування грошей потерпілим не йшлося. Лише вказувалося, що цивільні позови вони не заявляли.