Після рішення АМКУ запорізьку “Алею троянд” пофарбують на 50 тисяч дешевше

Районна адміністрація Запорізької міської ради у Вознесенівському районі має намір замовити ТОВ “БК Іста груп” фарбування огорож “Алеї троянд” на вул. Якова Новицького. На фарбування витратять 178 тис. грн. 

Про це повідомляється у системі електронних закупівель Прозоро”.

За умовами тендеру, фірма-переможець має очистити щітками ґратчасті металеві конструкції огорож від корозії. Потім знежирити їх поверхню та пофарбувати емаллю коричневого кольору. Загалом оновлять 723 кв.м. конструкцій.

Роботи мають виконати на відрізку від вул. Леоніда Жаботинського до вул. Перемоги.

Конкурентами ТОВ «Будівельна компанія “Іста Груп” на тендері були ТОВ “Інфраструктура міста” та ТОВ “Статусбудінжиніринг” з дорожчими на 48 тис. грн та 49 тис. грн пропозиціями відповідно.

Втім замовник не одразу вирішив укласти договір з «Іста Груп». Спочатку райадміністрація відхилила пропозицію фірми через проблеми з документами. Зокрема, мала претензії до ціни у різних документах – у кошторисі вартість зазначалася на 20 копійок вищою, ніж у тендерній пропозиції. Окрім цього, усі документи фірми не були підписані власноруч, на них лише поверх наклали картинку підпису.

Втім “Іста груп” не погодилося з таким рішенням і звернулося зі скаргою до АМКУ. Антимонопольний комітет згодом зобов’язав райадміністрацію скасувати рішення про відхилення пропозиції фірми. Стосовно різниці ціни антимонопольники вказували, що остаточна вартість у “договірній ціні” та “ціновій пропозиції” фірми співпадають. Стосовно підпису, то у складі пропозиції учасника є пакет документів, засвідчений електронним підписом. 

Тож на виконання цього рішення райадміністрація скасувала відхилення “Іста груп” і виклала намір укласти угоду з цією фірмою. 

ТОВ “Інфраструктура міста”, яке конкурувало на тендері з дорожчою пропозицією, належить Дмитрові Лободі та Наталії Моргуновій. 

Низка фірм Лободи (ТОВ “Запорожінжиніринг”, ТОВ “Запорожпроект”, ТОВ “Запорізький проектний інститут” та ТОВ “Мегапроект інвест”) здавна і регулярно отримують замовлення у “Прозоро”. Свого часу одну з фірм, де Лобода був співвласником, відносили до сфери впливу “смотрящего” Євгена Анісімова.

ТОВ «Будівельна компанія “Іста Груп” належить запоріжцю Олексієві Днищенку.

Нагадаємо, “Алею троянд” почали відновлювати у 2016 році. Повідомлялося, що на вході облаштують оригінальну арку з вечірнім підсвічуванням. Втім зовнішній вигляд цієї споруди, а також огорож для клумб з трояндами, викликали критику серед містян. Огорожі стали порівнювали з кладовищенськими.