У Фірташа по другому колу відбирають ЗТМК

Господарський суд Запорізької області задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо повернення комбінату ЗТМК у власність держави

Про це повідомляє Центр протидії корупції на своїй сторінці у Фейсбук.

4 серпня Господарський суд Запорізької області ухвалив рішення про повернення державі 49% ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», які  належать компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед» (група компаній DF Group Дмитра Фірташа).

Аналогічне рішення запорізькій суд вже ухвалював у липні 2018 року (детальніше про це рішення можна почитати за цим посиланнямвід “Запорізького проєкту розслідувань”). 

Однак надалі Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу компанії Фірташа та скерував справу на новий розгляд. Станом на сьогодні, суд першої інстанції повністю задовольнив позов САП.

Суд врахував, що менеджмент Фірташа замість модернізації комбінату залучені інвестиції розтратив на погашення боргів за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з групою компаній Фірташа. У подальшому ці кошти вивели на рахунки офшорних фірм.

Зазначимо, що відповідного рішення поки у судовому реєстрі немає. Скоріш за все відповідачі будуть оскаржувати цей вердикт у апеляції.

Раніше антикорупційна прокуратура також намагалася притягти до відповідальності вже колишнього директора ЗТМК Володимира Сивака у справі нецільового використання півмільярда інвестиційних коштів. Однак дві інстанції судів стали на бік обвинуваченого. Нині справа розглядається у касації. 

Нагадаємо, «Толексіс Трейдінг Лімітед», афільована з Group DF Дмитра Фірташа, стала співвласником ЗТМК у 2013 році. Тоді підприємство очолив Володимир Сивак. Компанії передали 49% державних акцій за умови проведення модернізації виробництва на запорізькому заводі.