На підрядника погорілого будинку в Запоріжжі працював родич керівника КП “Металург”

Серед працівників фірми-підрядника, яка виконувала ремонт даху погорілого будинку у Запоріжжі, був родич директора комунального клубу “Металург”. 

Про це стало відомо з документів у системі закупівель Прозоро.

Вночі 2 серпня у Дніпровському районі Запоріжжя загорівся чотириповерховий багатоквартирний будинок на вул. Сержанта Медвєдева, 7. Зайнявся увесь дах, для гасіння якого залучили 60 пожежників. Вогонь приборкали о першій годині ночі 3 серпня. 

Найбільше руйнації зазнали квартири четвертого та третього поверхів – вони затоплені, у деяких провалилася стеля. Серед мешканців будинку постраждалих немає. Один з рятувальників отруївся димом, але згодом з’ясувалося, що значних загроз для його здоров`я немає.

На базі школи № 66 розгорнули штаб консолідації постраждалих від пожежі. Згодом мешканцям запропонували поселитися у гуртожитку Педагогічного коледжа. Міська влада виділила їм по 25 тисяч гривень матдопомоги. 

Нині у будинку ведуть ремонтні роботи, розбирають залишки погорілих матеріалів та зводять тимчасовий дах для захисту від дощів. Відновлення домівки оцінюють у 20 мільйонів гривень. Міський голова вже повідомив, що гроші виділять з бюджету. 

Серед ймовірних причин пожежі назвали вибух балонів газу, які використовувалися для зварювальних робіт при ремонті даху. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею щодо порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки (ст. 270 КК). Міський голова Запоріжжя запропонував мешканцям будинку після закінчення розслідування стягнути через суд усі побутові збитки від пожежі (техніка, меблі, внутрішній ремонт квартир) з підрядника, який виконував роботи на даху.

Ремонт даху будинку за бюджетні кошти замовили у квітні 2021 року. Підрядником виступило ТОВ “Базіс компані” з сумою угоди 1,78 мільйона гривень. Технаглядом мало займатися ТОВ “НВП “Нові інженерні технології” – за це фірмі передбачалося виплатити 37 тисяч гривень.

Згідно державного реєстру, ТОВ “Базіс компані” була заснована у березні 2020 року. Фірма належить Роману Строганову, він же директор. Статутний фонд фірми – 50 тисяч гривень.

Раніше Роман Строганов шукав роботу водієм. Наразі у Фейсбуці серед його друзів вказуються робітники ТОВ “Базіс компані”: Вадим Скиба та Максим Ревенко.

Також “Базіс компані” на одному з підрядів серед працівників вказало електромонтером Плахуту Олега Ігоровича

Раніше він був фізичною особою-підприємцем і адресою реєстрації зазначав: Запоріжжя, вул. Бочарова, будинок 8, квартира 80. За цією ж адресою була зареєстрована підприємницею Плахута Єлізавета Ігорівнадружина Максима Лупашка, який є сином директора КП “Міський футбольний клуб “Металург” (якого також звуть Максим Лупашко).

Вочевидь, Олег Плахута та Єлізавета Плахута – це брат і сестра. Раніше неодноразово повідомлялося про виділення близьким до Максима Лупашка фірмам грошей на харчування футболістів комунального “Металурга”.

“Запорізький проєкт розслідувань” також розповідав про біографію технаглядача за ремонтом вказаного даху. Директор “НВП “Нові інженерні технології” Костянтин Бучнєв мав проблеми із законом через підробку актів виконаних робіт на іншому підряді мерії. Раніше також працював інженером на підприємстві “Запоріжкокс” зі структур “Метінвесту”. Нагадаємо, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк працював головним інженером на “Запоріжсталь”, яке теж входить до “Метівнесту”.