Міськрада без депутатів та гроші за проїзд до моря: як минув липень у Запоріжжі

Липень у Запоріжжі видався по-справжньому спекотним. Не лише через значну температуру на вулицях міста, а й високий градус протистоянь у стінах Запорізької мерії. Там виник конфлікт між прибічниками та противниками очільника міста Володимира Буряка, який призвів до того, що в Запоріжжі перестали проводити сесії міськради. 

У щомісячних дайджестах “Запорізький проєкт розслідувань” продовжує розповідати про головні події Запоріжжя та області. 

МІСЬКРАДА БЕЗ ДЕПУТАТІВ

Наприкінці червня запорізькі депутати-противники Володимира Буряка почали прогулювати роботу. Відбулося це одразу після рішення очільника міста звільнити з посади секретаря міськради Анатолія Куртєва (“Слуга народу”) – начебто через неправильно оформлену декларацію. Відповідне розпорядження Володимир Буряк підписав 25 червня, а вже на заплановану ним сесію 30 червня депутати не з’явились

Мова йде про обранців з п’яти фракцій: “ОПЗЖ”, “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Нова політика” та “Партія Шарія”. Тобто представників всіх партій, окрім політсили самого очільника міста – “Єднання”. Свою позицію противники Буряка пояснили тим, що вказане звільнення було незаконним і відбулося з мотивів, скоріше, політичних. З цього й почалося затяжне протистояння у стінах мерії.

Зокрема, після відсутності майже всіх депутатів на сесії 30 червня, мер міста вирішив перенести заплановане засідання, а сам того ж дня записав обурене відео на комунальному телеканалі Z. У ньому повідомив, що “депутати загралися в політику”. Щоправда, до бажаних зрушень це не призвело. 

Коли ж Буряк у липні опинився на лікарняному через операцію на серці, опозиційні депутати спробували провести сесію без нього, але зал міськради заполонили підтягнуті молодики і засідання знову зірвалося. Тоді, до речі, від Буряка знову видали офіційну заяву, у якій ворожих депутатів спересердя назвали “хвойдами” та “шулерами”.

Надалі ж протистояння перейшло у традиційний для Запоріжжя формат. Під стінами мерії час від часу почали збиратися мітинги із закликами до депутатів прийти на засідання і ухвалити важливі рішення. З іншої сторони, від опозиційних обранців, почали лунати заяви, що мітинги ці замовні. Зрештою, провести хоча б одну сесію у липні  очільник Запоріжжя і депутати так і не спромоглися. Коли вирішиться цей конфлікт – невідомо.

ПОВЕРНЕННЯ ГЕНЕРАЛА

Окрім конфлікту в мерії, липень у Запоріжжі відзначився й іншими гучними подіями. Так, на початку місяця у залі Жовтневого районного суду неочікувано з’явився колишній начальник обласної запорізької міліції Володимир Серба. Кримінальну справу проти нього відкрили після жорсткого розгону силовиками запорізького Майдану 26 січня 2014 року. Тоді майже сто людей отримали травми, частину учасників відвозили у райвідділки за підозрою в «організації масових заворушень». Після цих подій Серба втік.

На нещодавньому ж судовому засіданні генерал повідомив, що не з’являвся у суді 7 років, бо… просто не знав про кримінальне провадження стосовно себе. Потім боявся підхопити коронавірус. Силовики хотіли арештувати втікача, втім суд Сербу відпустив під особисте зобов’язання. Нині він бере участь у засіданнях через онлайн-зв`язок

ТВОРЧІСТЬ РЕКТОРА

Запорізький медуніверситет зібрався купити спеціалізовану література на 1,7 мільйона гривень, щоб поповнити свій бібліотечний фонд. До списку запланованих придбань потрапило й видання “Фармакологія з основами патології”. Цієї книжки вуз вирішив придбати аж 600 екземплярів, а її співавтором виявився безпосередньо ректор ЗДМУ Юрій Колесник

КУРОРТНИЙ ШЛАГБАУМ

У липні поліція не змогла довести у суді незаконність шлагбауму на в’їзді до Бірючого острова. Громадяни скаржилися на вимагання грошей за проїзд невідомими особами та блокування дороги. Представники Приазовського нацпарку показали у суді документи, за якими гроші можна збирати на добровільній основі, і що вони нібито це і робили. Поліція аргументовано заперечити не змогла, тому арештований шлагбаум повернули власнику. 

ЦІННИЙ БУДИНОК

Прокуратура намагається повернути державі запорізьку пам`ятку архітектури – Будинок першої теплоелектростанції. Він знаходиться за адресою вул. Поштова, 73 (у минулому – Горького). Нині споруда належить “Запоріжжяобленерго”, яке готують до приватизації. У липні прокурори спробували арештувати будинок через суд, але невдало.

ВІЧНИЙ КОНКУРС

Очільниця Запорізької облради Олена Жук минулого місяця призначила новий конкурс з обрання директора музею “Садиби Попова”, що у Василівці. Раніше депутати облради не підтримали призначення на цю посаду Валерія Стойчева (він тривалий час лише в.о. директора). А отже конкурс проведуть знову. Варто додати, що посада керівника музею-заповідника вакантна ще з 2017 року.

ЗЕМЛЯ ПІД СПОРТКОМПЛЕКС

Запорізьким депутатам запропонували віддати в оренду ділянку біля каскаду фонтанів “Райдуга” під будівництво спортивного комплексу. Початково землю орендувало у міста підприємство “Дніпроспецсталь”. Але потім воно продало незавершений об’єкт будівництва на цій ділянці ТОВ “Гефест-преміум”, яке тепер намагається оформити землю на себе. За відповідний проєкт рішення ще мають проголосувати депутати міськради. Цікаво, що фірмою “Гефест-преміум” співволодіє брат Рослисталава Шурми – Олег. Ростислав Шурма був гендиректором комбінату “Запоріжсталь” та керував обласним осередком “Опозиційного блоку”.

НЕДОВЕДЕНА КОРУПЦІЯ НА КЛАДОВИЩІ

Минулого місяця Комунарський районний суд виправдав працівників Південного кладовища у Запоріжжі, яких підозрювали у хабарництві при виділенні ділянок під захоронення. На записаних силовиками розмовах суд не побачив фактів корупції, а передані гроші працівникам кладовища нібито призначалися для ремонту вже наявних могил.

КРИМІНАЛ У АЕРОПОРТУ

Колишній директор запорізького аеропорту Віктор Біскупський оминув два місяці домашнього арешту у справі щодо зловживання службовим становищем. Розглядаючи відповідне клопотання і матеріали від силовиків, суддя вказав, що побачив перед собою “копії документів, сформовані безсистемно та фактично рандомним методом”. Тобто, вони не підтверджували достатньою мірою обґрунтованість підозри у скоєнні злочину. Суть справи в ухвалі не вказувалася, але раніше за цим провадження розслідували зловживання на підрядах та передачу приміщення аеропорту під дьюті-фрі без конкурсу.

ТРІСНУТИЙ БУДИНОК

Також у липні міськрада замовила реставрацію будинку на пр.Соборному, 234 у Запоріжжі – за 14,5 мільйона гривень. Будівля почала руйнуватися влітку минулого року. Можливим джерелом пошкоджень місцева влада тоді назвала затоплений колодязь і протікання на мережах “Водоканалу”. Володимир Буряк говорив про необхідність проведення службового розслідування для пошуку винних. Але згодом з’ясувалося, що розслідування у мерії за рік з дня аварії так і не провели.

Підтримати проєкт