У Запоріжжі посадовцю з виконавчої служби обрали СІЗО – вимагав у підлеглої понад 130 тисяч

Керівника Вознесенівського відділу державної виконавчої служби Запоріжжя взяли під варту за підозрою в отриманні 134 тисяч гривень хабаря. За ці гроші посадовець обіцяв не проводити службові перевірки відносно підлеглої та не звільняти її. 

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду.

Згідно з матеріалами справи, Вознесенівський відділ державної виконавчої служби Запоріжжя у травні цього року завершив провадження щодо стягнення боргу з концерну «Міські теплові мережі» на користь акціонерного товариства «Укртрансгаз» в розмірі 16,5 мільйонів гривень.

Винагорода за роботу виконавців склала 308 тисяч гривень, з яких начальник Вознесенівського відділу державної виконавчої служби отримав 40 тисяч гривень, а його підлегла – 268 тисяч гривень.

Дізнавшись суму виплат підлеглої, начальник запросив у неї 134 тисячі гривень хабаря. У випадку відмови обіцяв провести службову перевірку та звільнити з посади. Згодом на балконі свого кабінету він передав їй аркуш паперу з реквізитами банківської картки. Для уникнення банківського контролю попрохав перерахувати гроші різними платежами протягом кількох днів. 

Коли виконавиця перерахувала гроші, начальника затримали та повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди (ст. 368 КК).

Наприкінці липня цього року силовики клопотали у суді про відсторонення підозрюваного від посади та взяття під варту на 2 місяці із встановленням застави у мільйон гривень.

Обидва клопотання суд задовольнив, але зменшив розмір застави – з 1 мільйона до 454 тисяч гривнь. На думку суду начальник може переховуватися від слідства, знищити документи, впливати на свідків.

Якщо підозрюваний внесе заставу, його випустять з СІЗО, але з низкою обов’язків: прибувати на виклик силовиків, не відлучатися без їхнього дозволу за межі Запоріжжя, повідомляти про зміну місця проживання, утриматися від спілкування зі свідками, здати паспорт для виїзду за кордон.

В ухвалі згадувалося ім’я підозрюваного – це Едуард Сулаков. Раніше він вказувався в.о. заступника начальника Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області. Також працював начальником Заводського відділу виконавчої служби в Запоріжжі. 

Його дружина Юлія Уколова працювала в Головному управлінні Держгеокадастру у Запорізькій області.