Погорілий будинок за 12 мільйонів відремонтує фірма з претензіями до минулих робіт

Департамент ЖКГ Запорізької міськради замовляє ТОВ “Анстрой лімітед” ремонт даху будинку на вул. Сержанта Медведєва, 7. Вартість робіт складе 12,5 мільйонів гривень. 

Про це повідомляється у системі закупівель Прозоро.

Нагадаємо, на початку серпня у цьому будинку почалася пожежа. Зайнявся увесь дах, для гасіння якого залучили 60 пожежників. Вогонь приборкали о першій годині ночі 3 серпня. 

Найбільше руйнації зазнали квартири четвертого та третього поверхів – вони затоплені, у деяких провалилася стеля. Нині у будинку ведуть ремонтні роботи, розбирають залишки погорілих матеріалів та зводять тимчасовий дах для захисту від дощів. Депутати виділили на початкові відновлювальні роботи 6 мільйонів гривень. 

Серед ймовірних причин пожежі на даху чиновники називали вибух балонів газу, які використовувалися для зварювальних робіт при ремонті даху. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею щодо порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки (ст. 270 КК).

Про технаглядча та підрядника, які займалися ремонтом даху, “Запорізький проєкт розслідувань” писав раніше.

Нині ж Департамент з управління житлово-комунальним господарством віддає підряд на ремонт покрівлі та відновлення перекриття горища вартістю 12,5 мільйонів гривень ТОВ “Анстрой лімітед”.  

Фірма отримує підряд без конкурсу, оскільки пожежа – це надзвичайна ситуація, а проведення конкурентної закупівлі потребує більше часу. Зазначається, що потреба у ремонті нагальна, затримка може призвести до погіршення стану будинку та соціальної напруги серед жителів.

З огляду на процедуру закупівлі, документів з конкретним переліком робіт та строками у систему “Прозоро” не завантажили. 

ТОВ “Анстрой лімітед” належить Антонові Шуваєву – колишньому комунальнику (працював начальником насосної станції “Павло-Кічкас” на КП “Водоканал”).

Торік суд виправдав Шуваєва у справі щодо підробки документів, він нібито подав неправдиву інформацію на один з тендерів про своїх працівників. Одна з його фірм також розігрувала підряди.

“Анстрой лімітед” раніше реконструювало Правобережний пляж у Запоріжжі. Згодом у містян були нарікання на неробочий ліфт для людей з інвалідністю (який потім взагалі прибрали з пляжу), підмивання фундаменту затінювальних споруд, руйнування вишки для рятувальників, тріскання відмосток та тротуарних плит, відсутність стоку для ногомийників, також підряднику довелося перекладати плитку.