НАЗК почало перевірку декларації запорізького радника міністра

Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевірку декларацій Олександра Рєпкіна – колишнього обласного депутата та нинішнього радника міністра.

Про це повідомляється на сайті антикорупційного органу.

Перевірку почали “за результатами аналізу ризиків у деклараціях цифровими інструментами”. 

Олександр Рєпкін минулого скликання був депутатом Запорізької облради від партії “Опозиційний блок”, нині він позаштатний радник Міністра закордонних справ України (з питань енергетики).

Рєпкін разом з ексдепутатом Запорізької міської ради від “Опозиційного блоку” Русланом Божком співволодіє ТОВ “Токмак солар енерджі” та ТОВ “Грін енерджі Токмак”. Ці фірми займаються виробництвом електроенергії з альтернативних джерел. 

Божко раніше працював фінансовим директором комбінату “Запоріжсталь”, де гендиректором був Ростислав Шурма. Останній водночас був головою обласного осередку партії “Опозиційний блок”.

За минулої каденції фірми з орбіти Шурми та Божка отримали від міськради 245 га землі, здебільшого з призначенням під будівництво сонячних електростанцій. 

Міським головою Запоріжжя вже шостий рік є Володимир Буряк – колишній головний інженер комбінату “Запоріжсталь”. Впродовж минулих 5 років каденції він отримував підтримку на голосуваннях від партії “Опозиційний блок”, а згодом балотувався від цієї політсили у нардепи.