На реконструкцію площі Запорізької виділяють додаткові 26 мільйонів

Департамент інфраструктури та благоустрою міськради планує замовити реконструкцію площі Запорізької за 26 мільйонів гривень.

Про це повідомляється у системі електронних закупівель Прозоро

У тендері йдеться про ІІ, V, VI чергу реконструкції. Переможець має відремонтувати підпірні стінки, пішохідну доріжку, камеру газопостачання, центральний сходовий марш з пандусами для людей з інвалідністю, монолітні сходи, зовнішні мережі водопостачання, укласти трубопроводи, звести камери та колодязі.

Нині закупівля на етапі оцінювання пропозицій учасників. Через проблеми з документами департамент вже відхилив пропозицію ТОВ “МБК “Карат” з ціною 26 мільйонів гривень. Тепер оцінює ТОВ “Євробудкомплект” з вартістю робіт, дорожчою на 130 тисяч гривень. Якщо виникнуть претензії і до цієї фірми, то залишиться останній учасник – ТОВ “Буд експерт Україна” з ціною 26,7 мільйонів гривень.

Раніше міськрада вже проводила тендер на ремонт цієї площі. Замовлення на 32 мільйони гривень отримало ТОВ “Будівельна компанія “Будреконструкція” – з орбіти “Запоріжсталі”. Фірма зняла старі плити, асфальтне покриття, демонтувала постамент пам`ятника Леніну, почала ремонт підпірних стінок – для зупинення зсуву ґрунту. Ще має замінити частину комунікацій та провести благоустрій території, облаштувати оглядові майданчики.

Нагадаємо, реконструкцію мають виконати впродовж декількох етапів, раніше влада озвучувала загальну вартість робіт – 100 мільйонів гривень.

Нині підрядник працює тільки на нижній частині площі і це інженерно-технічні роботи. Як буде виглядати верхня частина (де раніше розташовувався пам’ятник Леніну) – поки невідомо. Раніше влада пропонувала побудувати фонтан у вигляді годинника, скейт-майданчик і дитячу зону. Втім нещодавно у стінах міськради виникла ідея провести архітектурний конкурс для того, щоб визначитися з зовнішнім виглядом об’єкта.