Запорізький суд скасував 6 років тюрми сільському голові за хабар через плутанину з датами

Запорізький апеляційний суд відправив справу про хабар сільському голові Григорівки на новий розгляд. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду. 

Згідно з матеріалами справи, Григорівська сільрада (Запорізький район) наприкінці 2017 року замовила ТОВ “Альфарембудсервіс” придбання і монтаж футбольного поля, спортивного та дитячого майданчиків загальною вартістю 556 тисяч гривень.

Згодом директор фірми попрохав сільголову Сергія Куща підписати акти виконаних робіт та перерахувати гроші, оскільки підряд знаходився на завершальному етапі і закінчувався бюджетний рік. На це сільський голова запросив хабар у розмірі 10% від суми вказаних замовлень – 56 тисяч гривень.

Крім того, сільський голова повідомив про нібито неповне виконання робіт фірмою і, що у випадку відмови передати хабар, створить депутатську комісію для перевірки підряду.

Надалі підприємець гроші сільголові передав, після чого посадовця затримали.

Розгляд справи у суді розпочався наприкінці 2018 року. Влітку 2020 року обвинувачений отримав 6 років позбавлення волі, конфіскацію майна та 3 роки посадових обмежень.

Втім захисники сільського голови подали апеляцію і нещодавно частково оскаржили це рішення. Тепер справу наново розглянуть у суді першої інстанцій. 

Так, Запорізький апеляційний суд вказав, що у дорученні про проведення огляду, помітки та вручення грошей датою отримання хабаря вказується 19 грудня, а не 18. Тобто йдеться про вчинення обвинуваченим певних дій у майбутньому. Суд першої інстанції мав перевірити ці докази, але прирахував до технічних помилок. Ці суперечності не з’ясували під час допиту потерпілого, також не допитувалися поняті, які були присутні при складанні документа. 

Головою Григорівської сільської ради зараз вказується той же Сергій Кущ. Депутати висловлювали йому недовіру, але він поновлювався на посаді через суд. Також скасував об`єднання Григорівської та Новоолександрівської сільрад.