Поліція дорозслідувала справу про хабарі запорізького депутата

Орджонікідзевський районний суд встановив захисникам заступника головного лікаря  і депутата міськради Дмитра Івахненка строки для ознайомлення зі справою про хабарництво на операціях. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду. 

Згідно з матеріалами справи, заступник головного лікаря «Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги» разом з колегою нейрохірургом та знайомим підприємцем змовилися для отримання хабарів від пацієнтів.

Йшлося про два епізоди. 

Перший – жінці нібито повідомили, що за проведення операції з імплантом потрібно надати 55,8 тисяч гривень та додатково сплатити 1,4 тисячі гривень медсестрі (по 200 гривень за добу — вочевидь, за післяопераційне перебування у палаті). Жінка пропонувала купити імплант дешевше та у іншому місці, але для неї погодилися організувати операцію тільки на озвучених умовах.

Другий епізод – з пацієнта нібито вимагали 25,5 тисяч гривень за операцію на хребтовій грижі.

В ухвалі вказується, що пацієнти спочатку зверталися до заступника головного лікаря за медичною консультацією. Той надалі перенаправляв їх до нейрохірурга чи підприємця, які надавали їм рахунки для переказу коштів. 

Заступник головного лікаря нібито визначав суму хабарів, керував процесом та надалі розподіляв гроші між співучасниками.

Після чергового перерахування грошей пацієнтами, вказаних фігурантів справи затримали силовики та на початку квітня цього року оголосили їм підозру за статтею про отримання неправомірної вигоди (ст. 368 КК). У липні поліція повідомила підозрюваним та їхнім адвокатам про завершенням слідства, також надала доступ до матеріалів провадження для ознайомлення. Однак захист цієї можливості не використав. 

Тож слідчі звернулися до суду з клопотанням щодо встановлення захисту строків ознайомлення зі справою до кінця серпня. Суд це клопотання задовольнив

На сайті судової влади підозрюваними у цьому проваджені вказуються Дмитро Івахненко (заступник головного лікаря) та Костянтин Дейніченко (нейрохірург). Про підприємця знайти інформацію не вдалося. 

Дмитро Івахненко – це депутат Запорізької міськради від “партії Володимира Буряка “Єднання”.