У Запоріжжі скандал з шкільним насильством закінчився добровільним звільненням однієї вчительки

Після скандалу з насильством над учнем у Запорізькій гімназії №28, з посади пішла одна вчителька – “за угодою сторін”. 

Про це повідомляється у відповіді керівництва учбового закладу на запит “Запорізького проєкту розслідувань”. 

Нагадаємо, наприкінці березня цього року у мережі з’явилася інформація щодо випадку насильства між школярами у гімназії №28. Один учень нібито засунув іншому у анальний отвір пляшку.

В адміністрації учбового закладу одразу ж спростували цю інформацію, однак визнали факт конфлікту між учнями. Поліція теж вказала, що зґвалтування не підтвердилося, втім між учнями був серйозний конфлікт. За цим фактом склали протокол про адміністративне порушення – щодо невиконання батьківських обов’язків.

Окрему перевірку провели у міській раді. Після неї мерія оприлюднила офіційне повідомлення, у якому йшлося про оголошення доган низці вчителів та директрисі, а також звільнення класного керівника класу та заступника директора школи з виховної роботи з забороною працювати у системі освіти Запоріжжя. Підставами вказувалися – неналежне виконання службових обов`язків. 

Очільник міста Володимир Буряк тоді стверджував: “Педагогам, які допускають знущання по відношенню до школярів, не місце у системі освіти Запоріжжя. Це моя принципова позиція. Я не допущу, щоб звільнені за результатами перевірки педагоги знову працювали у системі освіти Запоріжжя”.

Мама постраждалого гімназиста підтримала рішення міського голови, водночас інші учні та батьки стали на захист класної керівниці і заступниці директора – прохали не звільняти вчителів, бо не побачили їх вини. 

“Запорізький проєкт розслідувань” вирішив перевірити слова посадовців щодо звільнень. Раніше ми з’ясували, що після конфлікту насправді посаду полишила лише одна людина – заступниця директора гімназії Тетяна Руденко. Додатково ми вирішили з’ясувати офіційні підстави її звільнення. 

З відповіді ж на запит, який наша редакція отримала нещодавно, вдалося дізнатися, що Тетяна Руденко звільнилася “за угодою сторін”. Передумовою була власноруч подана заява. У документі також йшлося, що їй мають виплатити компенсацію за невикористані дні щорічної тарифної відпустки впродовж 11.09.2020 по 22.05.2021 рр.

Нагадаємо, директриса гімназії №28 Ірина Бурма, яка отримала догану за вказаний випадок конфлікту між учнями, звернулася до суду задля її скасування. Результатів судового розгляду ще немає. Наступне засідання призначене на 27 серпня.