НАБУ зловило СБУ-шника, який за 90 тисяч доларів хабаря погодив гральний заклад у Запоріжжі

Вищий антикорупційний суд взяв під варту члена комісії з азартних ігор за підозрою в отриманні 90 тисяч доларів хабаря в обмін на дозволи гральним закладам. 

Про це йдеться в ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, член Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей висловив представнику кількох гральних закладів прохання про надання 90 тисяч доларів хабаря (2,4 млн грн). За ці гроші посадовець обіцяв підтвердити відповідність двох приміщень у Чернігові та Запоріжжі вимогам з організації та проведення азартних ігор. Йшлося про приміщення готелю «SLAVA» у Запоріжжі (вул. Жаботинського, 19) та готелю «Riverside» у Чернігові (вул. Шевченка, 103-А).

Службовець запевнив, що контролює апарат комісії та досяг домовленостей з іншими членами, надавши кожному по 1 тисячі доларів хабаря зі своїх грошей.

Надалі член комісії проконсультував вказаного представника гральних закладів щодо правильності оформлення заявки, а після подачі документів комісія ухвалила позитивні рішення по обох об’єктах.

Через декілька днів посадовець отримав гроші, тоді його затримали співробітники НАБУ та згодом оголосили підозру за статтею про хабарництво в особливо великому розмірі (ст. 368).

У суді ж детективи просили взяти підозрюваного під варту на 60 днів з альтернативою застави у 5 мільйонів гривень. Суд це клопотання задовольнив.

В обгрунтування суд вказав, що через потенційну тяжкість покарання за статтею (від 8 до 12 років позбавлення волі) підозрюваний може переховуватися від слідства. У нього є закордонний паспорт, він неодноразово виїжджав за кордон, має 168 тис. дол. заощаджень у готівці, які можуть бути використані для життя в умовах розшуку.

Окрім цього, він відвідує територію Служби безпеки України, користується автомобілем цієї служби, має посвідчення СБУ, має ще один автомобіль BMW X5 з державним номерним знаком, що не зареєстрований у автоматизованій базі МВС України НАІС (під номерами прикриття). Тобто наявні тісні стосунки з силовиками, які можна використовувати для ухилення від кримінальної відповідальності. 

На сайті Судової влади підозрюваним вказувався Євген Гетьман. За інформацією ЗМІ, він вніс заставу і на нього поклали низку обов’язків (звітувати слідству про переміщення, зміну місця проживання, роботи; здати закордонний паспорт, утриматися від спілкування зі свідками, носити електронний браслет).

Для викриття вказаної злочинної схеми НАБУ задіяло детективів «під прикриттям».