Прокурори хочуть замінити суддю у справі з розгону запорізького Майдану

Під час розгляду справи щодо міліцейського генерала-втікача Володимира Серби прокурори заявили відвід судді. 

Про це стало відомо з відеотрансляції судового засідання.

Нагадаємо, кримінальну справу проти Володимира Серби порушили після жорсткого розгону силовиками запорізького Майдану 26 січня 2014 року. На той час Володимир Серба очолював головне управління МВС в Запорізькій області. Після цих подій він втік, його офіційно оголосили в розшук.

У квітні 2015 року обвинувальний акт щодо Серби скерували до суду і за його відсутності почали розглядати справу заочно. 

1 липня 2021 року Володимир Серба у супроводі адвоката раптово з’явився на судове засідання у Жовтневому районному суді Запоріжжя. Причини своєї неявки протягом минулих 7 років пояснив тим, що не переховувався за межами України, а просто не знав про кримінальне провадження стосовно себе. Він нібито випадково дізнався про цей факт у березні 2020 року, але з’являтися до суду не бажав через страх підхопити коронавірус.

Тоді обвинуваченому обрали запобіжний захід – особисте зобов’язання (повідомляти про зміну проживання та роботи, не відлучатися без дозволу з населеного пункту (Дружківка) не спілкуватися зі свідками, здати закордонний паспорт). Строк цього запобіжного заходу закінчився 1 вересня.

У вказаний день суд провів чергове засідання, на якому продовжив строки особистого зобов’язання для Серби на 2 місяці. Також допитав двох потерпілих по справі – Олександра Олександрова та Валентину Новіченко

Потерпілі розповіли про деталі розгону: повідомлень від силовиків про розгін не було; після затримань правоохоронці погрожували потерпілим ув’язненням.

Після допиту прокурори клопотали про повернення до стадії оголошення обвинувального акту, бо вони змінили кваліфікацію обвинувачення. З’явилася потреба зачити обвинувачення у новій редакції. 

Але суд відмовив, бо на його думку, прокурор може змінити обвинувачення у будь-який момент (і без переходу на стадію проголошення обвинувального акту). Окрім цього, перехід на попередню стадію судового розгляду не передбачений законодавством і може порушити права обвинувачених.

Прокурор не погодився з таким рішенням і заявив судді відвід. 

За повідомленням адміністрації суду, питання відводу тепер має розглянути інший суддя й у найкоротший строк. Опісля справу Серби або передадуть іншому працівнику суду, або продовжать розгляд старим складом.