Буряк після обшуків все ж повернув на посаду секретаря міськради

Запорізькі депутати проголосували за повернення на посаду секретаря міськради Анатолія Куртєва.

Про це йдеться у відповідному рішенні Запорізької міськради. 

Нагадаємо, наприкінці червня Володимир Буряк своїм розпорядженням звільнив секретаря міськради Анатолія Куртєва (від “Слуги народу”), бо той не пройшов спецперевірку для призначення на посаду. Національне агенство з питань запобігання корупції знайшло в його декларації порушення.

Опозиційні депутати назвали рішення Буряка політичним і перестали приходити на сесії. Паралельно подали в суд позов щодо скасування звільнення Анатолія Куртєва та заяву в поліцію про злочин за статтею – грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 КК).

Окрім цього, депутати-противники вирішили провести свою позапланову сесію – якраз тоді, коли Володимир Буряк пішов на лікарняний. Але у визначений ними день сесійну залу заполонили невідомі молодики, які фактично зірвали засідання.

Наступним етапом протистоянь стали поліцейські обшуки у Буряка та його оточення. Міський голова знайшов причину активності силовиків у діях своїх політичних опонентів:

“Був тиск, потім шантаж, потім переформатування депутатської більшості у міськраді невідомими керманичами по бізнес-принципу. Але коли мер не прогнувся – в хід пішло відверте саботування роботи міської ради. Сім разів депутати не прийшли на важливі сесії. І коли це не допомогло – в хід пішов силовий сценарій” .

Попри це Буряк також заявив, що “місто злочинцям не віддасть”. 

На сесії ж яка відбулася сьогодні, 57 обранців віддали голоси за рішення щодо скасування розпорядження Володимира Буряка про звільнення Анатолія Куртєва. 

Відтепер секретар вважається таким, що пройшов спеціальну перевірку. Також йому виплатять зарплату з моменту звільнення: з 26 червня до 2 вересня цього року. 

Вносячи цей проєкт рішення на голосування, Володимир Буряк послався на висновок комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції, також – на заключення юридичного відділу. Обидві структури не мали до кандидатури Куртєва юридичних претензій.

фото: https://tv5.zp.ua/ru/news/miskij-golova-zaporizhzhya-volodimir-buryak-privitav-zhinok-zi-svyatom-same-vi-napovnyuyete-misto-charivnistyu-ta-krasoyu/