Поліція запросила більше часу на слідство з ремонту ДніпроГЕС

Ленінський районний суд Запоріжжя продовжив поліції строки розслідування справи щодо неякісного ремонту греблі ДніпроГЕС.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно матеріалів справи, впродовж 2015-2018 років ПАТ “Укргідроенерго” уклало низку договорів з ПАТ “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж” на капремонт та реставрацію гідроагрегатів, реконструкцію бетонних та земляних споруд та інші роботи з укріплення та реконструкції споруд і конструкції Дніпровської ГЕС.

Для виконання частини робіт на субпідряд взяли ПАТ “Спецгідромонтаж”.

Надалі підрядник почав ремонт, втім, за словами слідчих, використовував матеріали та конструкції, які не відповідали вимогам будівельних норм. Деякі роботи не виконали взагалі, і це може призвести “до непоправних для держави наслідків та масової загибелі людей”.

Окрім цього, впродовж останніх трьох років не було отримано жодного дозвільного документа на будь-які роботи на Дніпровській ГЕС, хоча фактично виконали близько двадцяти ремонтів зі значними класами наслідків.

З огляду на це, поліція у 2019 році відкрила кримінальне провадження за ст. 191 кримінального кодексу (привласнення грошей через зловживання службовим становищем) та почала слідство.

За цей час слідчі витребували низку документації щодо ремонтів “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж”, спробували назначити експертизи, однак в обраних експертних установах не знайшли необхідних спеціалістів.

Нині ж у справі закінчуються строки розслідування і поліції треба час, щоб все ж таки провести експертизи, потім допитати працівників  “Спецгідромонтаж” та “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж”, зрештою вирішити питання про притягнення до кримінальної відповідальності.

Тож у суді поліція клопотала щодо продовження слідства на рік. Суд це клопотання задовольнив частково – продовжив строк на 6 місяців. 

Основними власниками ТОВ “Дніпро – Спецгідроенергомонтаж” є Юрій Ковальов (38,8%) та Олександр Коростильов (49,1%). Вони ж вказувалися основними акціонерами підприємства, коли воно було у формі ПАТ (нині ПАТ – припинене).

В ухвалі вказувалося, що субпідрядне ПАТ “Спецгідромонтаж” було підконтрольне директору філії «Дніпровська ГЕС» ПАТ «Укргідроенерго». “Спецгідромонтаж” – це місцеве представництво “Дніпро – Спецгідроенергомонтаж”. 

Вже тривалий час директором філії “Дніпровська ГЕС” є Віктор Кучер.